R E K L A M A

Samsung Galaxy Z Flip łatwiejszy w naprawie niż Razr, ale ma inny problem

Opublikowane:
fot. iFixit

Technicy z iFixit zdemontowali niedawno Motorolę Razr i wystawili jej najniższą z możliwych ocen. Teraz przyjrzeli się konkurencyjnemu Samsungowi Galaxy Z Flip... I również go nie pochwalili.

Samsung Galaxy Z Flip dostał o jeden punkt więcej, niż Motorola Razr, ale dwa punkty nie są raczej powodem do dumy. Spokojnie można założyć, że Galaxy Z Flip będzie takim samym wyzwaniem dla serwisantów, jak Razr. Samsunga doceniono za nieco szersze wykorzystanie śrubek, w dodatku jednego typu, a także za modułową konstrukcję, ułatwiającą wymianę poszczególnych elementów.

Jednak podobnie, jak w przypadku Motoroli, skrytykowano zbyt szerokie zastosowanie klejenia elementów i zbyt trudną (choć możliwą) wymianę akumulatorów. Najgorsze jednak jest to, że stwierdzono zbyt wysoką podatność obudowy na wnikanie pyłów, co może zaowocować przyspieszonym zużyciem elementów mechanicznych. Przy okazji potwierdzono, że elastyczny wyświetlacz ma pod tworzywem cienką warstwę szkła, a płytki drukowane mają zabezpieczenie hydrofobowe...


Demontaż Flip-a
wideo: iFixit przez YouTube

Na podstawie informacji iFixit

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!