R E K L A M A

Motorola Razr jest trudna do naprawienia. Zaskoczeni?

Opublikowane:
Motorola Razr w kawałkach
Motorola Razr w kawałkach
fot. iFixit

Technicy z serwisu iFixit, specjalizujący się w ocenianiu łatwości serwisowania różnych urządzeń - w tym telefonów - wzięli na warsztat Motorolę Razr. Ocenia nie jest zaskakująca...

Motorola Razr 2019 otrzymała tylko jeden punkt na 10 możliwych. Oznacza to, że telefon jest wyjątkowo trudny w demontażu, a jego ponowne złożenie jest właściwie niemożliwe bez wymiany paru elementów na nowe. Oznacza to również, że amatorskie naprawy są wykluczone. Czy jesteście zaskoczeni? Ja nie!

Ocena iFixit wcale mnie nie zaskakuje. Powiem więcej - uważam, że osoby bez odpowiedniej wiedzy nie powinny zabierać się za serwisowanie czegokolwiek, nawet, jeśli iFixit przyznałby 10 punktów... Rzeczona Motorola Razr ma dość skomplikowaną budowę i sporo elementów czysto mechanicznych. Dodatkowo, mamy tu delikatny, elastyczny wyświetlacz, którego część chowa się w "bródce" obudowy podczas składania urządzenia. Złożenie czegoś takiego jest sporym wyzwaniem.

Zastosowano mnóstwo elementów klejonych oraz mnóstwo taśm łączących, których ponowne prawidłowe ułożenie jest kłopotliwe. Najgorsze jest to, że nawet wymiana akumulatorów oznacza konieczność demontażu niemal całego telefonu. Można nieśmiało założyć, że ewentualne naprawy Razra nie będą tanie i nie każdy serwis "za rogiem" się ich podejmie... I w tym momencie powinniśmy załamać ręce z opuścić wzrok z politowaniem.

Spójrzmy jednak na sprawę chłodniej. Ktoś, kto wydaje 7000 na smartfon raczej nie szuka oszczędności. Akumulatory wystarczą spokojnie na 3-4 lata użytkowania telefonu, który szybciej nam się znudzi lub zużyje w całości, niż będzie wymagał nowych baterii. A jeśli pojawi się jakaś usterka (przecież może!), producent raczej wymieni urządzenie na nowe. A zatem wybaczcie, nie dołączę do grona krytyków składanej Motoroli i nie zacznę rozpaczać nad niską oceną jej podatności serwisowej. Nie zmienia to faktu, że z rozrzewnieniem wspomnę dawne czasy, kiedy w ciągu godzinki wymieniałem taśmę w starym razerze. Pamiętacie, jak TO się psuło...?


Demontaż Razr-a
wideo: iFixit przez YouTube

Na podstawie informacji iFixit

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!