R E K L A M A

Dwa wyświetlacze zbyt drogie? Nie dla Xiaomi

Opublikowane:
Xiaomi z dwoma wyświetlaczami
Xiaomi z dwoma wyświetlaczami
fot. SlashLeaks

Wśród sieciowych wykopalisk pojawił się eksponat tyleż interesujący, co nie do końca - być może - wiarygodny. Czy ktoś chciałby Xiaomi z drugim wyświetlaczem?

Próbowała Nubia. Naprawdę próbowała rozpropagować dizajn z dwoma wyświetlaczami i zdawałoby się, że zrobiła to właściwie w modelu Nubia Z20: dwa ekrany AMOLED, przedni rozciągnięty na cały panel smartfona, brak dzięki temu przedniego aparatu i świetna specyfikacja. Tylko że drugi wyświetlacz jest drogi, szczególnie jeśli jest pełnowymiarowy i powstał na bazie kosztownej matrycy. Nubia spróbowała i chyba pomysłu nie powtórzy.

Dopiero co Adam Łukowski pisał o tym, że Xiaomi planuje bardzo podobny do Nubii Z20 model z drugim wyświetlaczem i bez przedniego aparatu. Publikowaliśmy szkic koncepcyjny. - Tymczasem w przepastnych trzewiach Internetu pojawił się jeszcze jeden projekt smartfona z dwoma wyświetlaczami. Tym razem wydaje się nieco bardziej realistyczny cenowo od projektu Nubii.

Niewielki drugi wyświetlacz na tylnym panelu smartfona umieszczony w obrębie sekcji tylnych aparatów wydaje się świetnym pomysłem. Z jednej strony nie naraża producenta na nadmierne koszty, z drugiej nie podnosi również nadmiernie ceny urządzenia. Ponadto pozwoliłby również na rezygnację z tego nieszczęsnego aparatu do selfie, który wielu producentom uniemożliwia powiększenie przedniego ekranu i zmniejszenie ramek.

O dziwo w projekcie nie zrezygnowano z przedniego aparatu - umieszczono go w dolnym lewym rogu wyświetlacza. Projektant chyba nie do końca rozważył wszystkie możliwości, a może po prostu stwierdził, że wideorozmowy w smartfonie są priorytetem, a mały tylny wyświetlacz do niech nie wystarczy?

Tak czy inaczej projekt wygląda zbyt ładnie, żeby być czymś więcej niż delikatnym i niezobowiązującym badaniem rynku - jego reakcji na innowacyjny dizajn. Tak nie wyglądają raczej prawdziwe przecieki, chyba że są celowym posunięciem producenta albo dziełem zdeklarowanego fana marki. Cieszmy się, że coś dzieje się pośród projektantów proponujących zazwyczaj nudne wtórne pomysły. Może wyniknie z tego coś dobrego.

Na podstawie informacji SlashLeaks

Opublikowane:
Autor: Jacek Filipowicz

Ten artykuł skomentowano już 3 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 3.
33,3% 
 0,0% 
 66,7% 
ZADZIOR
Meizu miało fajny mały ekran na tyle już jakiś czas temu.
.48.103.146 | 20 Feb 2020, 09:02
prosto
Po co komu ten mały wyświetlacz z tyłu? Żeby sprawdzić powiadomienia albo godzinę? Kto odkłada telefon ekranem do dołu? Jeszcze się z tym nie spotkałem. To nonsens.
.205.194.37 | 19 Feb 2020, 20:02

Abiram
Generalnie juz dawno pomysł podwojnego wyswietlacza wyniósł na rynek LG razem z LGV10 wiec idea drugiego małego wyswietlacza jest jak najbardziej ok w przypadku xiaomi to martwi mnie wizja aparatu pod ekranem, bo z technologivznego kupktu widzenia wydaje sie to byc cięzkie do zrealizowania no ale czekam na oficjalne ifo i prezenrtacje
.9.179.58 | 19 Feb 2020, 14:02