R E K L A M A

Xiaomi przygotowuje dwuekranowy smartfon?

Opublikowane:
Szkice patentowe
Szkice patentowe
fot. AndroidHeadlines

Smartfony wyposażone w wyświetlacze po obu stronach obudowy nie są niczym nowym, ale wciąż budzą ciekawość. Nie dziwi zatem fakt, że Xiaomi rozważa wprowadzenie takiego modelu.

Na razie dwuekranowy Xiaomi jest zapewne w stadium koncepcyjnym. Firma złożyła w chińskim urzędzie patentowym wniosek o zastrzeżenie wzoru urządzenia. Koncepcja Xiaomi nie odbiega od typowego schematu dwustronnego smartfonu. Z jednej strony mamy bezramkowy ekran, z drugiej - jedyny aparat fotograficzny oraz dodatkowy wyświetlacz, nieco mniejszy od głównego. Właściwie, urządzenie wygląda bardzo podobnie do Nubii Z20, której recenzja niedawno pojawiła się w naszym serwisie.

Warto jednak zauważyć, że u Xiaomi tylny ekran ma wąską ramkę i jest zdecydowanie większy, niż we wspomnianej Nubii Z20. Pytanie, czy taki pozostanie, jeśli urządzenie trafi do produkcji... Szkice wskazują ponadto, że telefon otrzyma potrójny aparat fotograficzny, z dużym (czyżby 108 Mpx) modułem głównym, otoczonym pierścieniową diodą LED. Trudno orzec, czy Xiaomi zdecyduje się na produkcję przedstawionego telefonu, czy też projekt trafi do szuflady. Jedno jest pewne - konstrukcja jest poważnie rozważana.

na podstawie informacji Androidheadlines

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!