R E K L A M A

Huawei, 100 milionów smartfonów i obiecane aktualizacje

Opublikowane:

Chiński producent jest w trudnej sytuacji, ale nie sprzeda łatwo swojej skóry. Wciąż może pochwalić się wysoką sprzedażą swoich smartfonów, a na dodatek zapewnia, że kilkanaście modeli otrzyma aktualizację do Androida Q.

Podczas premiery modeli z serii Nova 5 ogłoszono, że od początku roku do maja 2019 roku Huawei sprzedał już 100 milionów smartfonów. Jak To świetny wynik, choć szefostwo firmy zdaje sobie sprawę, że w przyszłych miesiącach wyniki sprzedaży mogą mocno wyhamować, nawet o 40%.

Oczywiście to pokłosie wojny handlowej między USA i Chinami, której na razie największą ofiarą jest właśnie Huawei. Chiński producent co rusz musi dementować informacje o przyszłych aktualizacjach, braku wsparcia ze strony Google i Windowsa, braku możliwości uruchomienia aplikacji typu Instagram czy WhatsApp czy zaprzestaniu sprzedaży smartfonów. Utworzono nawet stronę, na której Huawei udziela odpowiedzi na najczęstsze pytania. I z niej dowiadujemy się o modelach, które mają dostać Androida Q.

I tak Huawei jest przekonany, że najpopularniejsze urządzenia, w tym seria P30, będą mogły uzyskać dostęp do systemu Android Q. Producent podkreśla, że współpracuje z podmiotami zewnętrznymi od wielu miesięcy, aby zapewnić, że urządzenia będą mogły otrzymywać aktualizacje systemu Android Q. Przygotowania techniczne i testy już się rozpoczęły dla ponad 17 urządzeń. Oto lista produktów zgłoszonych do uaktualnienia do systemu Android Q:

Na podstawie Gadgets360, Huawei

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!