R E K L A M A

Najlepsze fotograficzne smartfony 2019 roku

Opublikowane:

Grudzień to czas rankingów i podsumowań - jeden z pierwszych przygotował serwis DxOMark, który znamy przede wszystkim z ocen możliwości fotograficznych topowych smartfonów.

DxOMark jest serwisem, wobec którego pojawiało się sporo zarzutów - w kwestii punktacji, stosowanych kryteriów, niewiarygodnych ocen i faworyzowania pewnych producentów. Ale jest to też jeden z najpopularniejszych serwisów porównujących możliwości aparatów w smartfonach - i teraz wiemy, które urządzenia z 2019 roku zasłużyły, według niego, na tytuł najlepszego w swoich kategoriach.

Najwyższe miejsca w rankingu zajmuje Huawei Mate 30 Pro i Xiaomi CC9 Pro Premium Edition - zostały one określone jako najbardziej wszechstronne smartfony do fotografii mobilnej. Wyniki testów ich aparatów są świetne we wszystkich badanych obszarach, a różnice dość niewielkie. Jeśli nie pociąga was praca z Androidem, to możecie wybrać Apple iPhone 11 Pro Max - który ma najbardziej wszechstronny aparat i pracuje pod kontrolą iOS.

W kwestii nagrywania wideo Huawei nie radzi sobie już tak dobrze - tutaj serwis DxOMark wskazuje inne modele. Na podium znalazł się Apple iPhone 11 Pro Max, który ma tyle samo punktów co drugi model na liście, czyli Xiaomi Mi CC9 Pro Premium Edition.

Xiaomi Mi CC9 Pro Premium Edition pokonał konkurencję - i to z dużą przewagą punktów - w zakresie zoomu. To najlepszy smartfon, jaki powinniście mieć, jeśli zależy wam na zbliżeniach.

Coraz popularniejszym aparatem w smartfonach jest szeroki kąt - tutaj smartfony dostarczają różnej jakości ujęć szerokokątnych, ale mistrzem wśród nich jest Samsung Galaxy Note 10+ 5G.

Pozostaje ostatnia kategoria - zdjęcia nocne. I nie dziwi mnie, że tutaj zwycięzcą jest Huawei. Najlepszych rezultatów możecie oczekiwać w dwóch ostatnich flagowcach chińskiego producenta: Huawei Mate 30 Pro i Huawei P30 Pro.

Źródło: DxOMark

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!