R E K L A M A

Hammer Energy, MaxCom MS457 Strong i Samsung Galaxy Xcover 4 - starcie tytanów

Opublikowane:

Wydajność

Jak wypada wydajność naszych twardzieli? Podobnie! MaxCom i Hammer pracują na tej samej platformie MediaTeka, a Samsung ma porównywalny, własny procesor. W benchmarkach oczywiście wygrywa Xcover 4, Hammer Energy jest drugi, a MS457 Strong ostatni, ale zaznaczam: różnice między nimi są naprawdę niewielkie. Jeśli potrzebujecie odniesienia - mówimy o ok. 40000 pkt w AnTuTu.

Wydajność nie jest oszałamiająca, ale takich smartfonów nie kupujemy, by grać. Z obsługą aplikacji użytkowych, nawigacji, pakietów biurowych itp - telefony te poradzą sobie bezproblemowo. Nie zauważyłem, by któryś z nich nagrzewał się podczas pracy ponad miarę, nie odnotowałem też powodujących dyskomfort spowolnień pracy - choć drobne "przycinki" widać było w każdym z modeli. Cóż - to smartfony do pracy, nie do zabawy - choć młodsze dzieci raczej nie byłyby nimi rozczarowane.

Komunikacja, dźwięk

W roli narzędzia komunikacji, żaden z porównywanych modeli nie dał mi poważnych powodów do narzekania. Najlepszą jakość dźwięku oferuje Samsung, ale Hammer i MaxCom nie są znacząco gorsze. Ten ostatni mógłby być - z racji przeznaczenia do pracy w trudnych warunkach - nieco głośniejszy, podobnie jak Xcover. Hammer Energy ma najmocniejszy głośnik w słuchawce, zewnętrzny zresztą też.

Galaxy Xcover 4 daje lepsze brzmienie, ale jest znacznie cichszy. Gdybym miał rozmawiać w gwarnym otoczeniu, wybrałbym Hammera, ale do posłuchania muzyki i rozmowy w zaciszu wolałbym Samsunga. W tej dziedzinie wybór zależy od charakteru waszej pracy... Warto przypomnieć, że Samsung Galaxy Xcover 4 nie obsługuje dwóch kart SIM, co potrafią oba modele polskich firm. Wyposażenie w interfejsy łączności jest podobne, przy czym w żadnym z modeli nie odnotowałem problemów przy działaniu. Precyzja GPS jest zbliżona.

Fotografia i wideo

W dziedzinie fotografii Samsung pokonuje polską konkurencję. Hammer Energy robi znacznie gorsze zdjęcia i filmy, podobnie, jak MaxCom, który jeszcze ustępuje Hammerowi przy trudnym oświetleniu.

Zdjęcia z Samsunga są najlepiej doświetlone i mają najlepiej nasycone barwy. Ilość detali również jest najwyższa.

W Hammerze i MaxComie zdjęcia dzienne pozostają na podobnym poziomie. Widać zdecydowanie gorszą jakość detali i barw, niż w Samsungu, ale ogólnie, biorąc pod uwagę cenę i przeznaczenie tych modeli, fotki można uznać za zadowalające. Raport ze stanu prac do szefa da się wysłać... Byle nie po zmroku, bo tu właściwie żaden z nich nie pokaże wiele.

Najlepiej zdjęcie nocne zrobi Samsung, w którym mamy dedykowany tryb nocny i możliwość (choć nie pełną) sterowania manualnego. W Hammerze będzie widać znacznie mniej - ale wciąż "coś", zaś w MaxComie - bez światła niewiele zdziałamy. Filmowo - szereg wygląda identycznie: Xcover 4 wciąż na czele.

Materiał własny

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł skomentowano już 4 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 4.
100,0% 
 0,0% 
 0,0% 
Dawid
Ja miałem okazję przetestować Hamera i Maxcoma. Uważam, że telefony praktycznie identyczne ale Maxcom wygrywa ze względu chodź by na takie detale jak cały zestaw z dobrymi słuchawkami.
Różnica w baterii jest praktycznie nie odczuwalna. Bardziej polecam maxcom
.10.67.148 | 29 Nov 2018, 13:11
True
Nie ma to jak Hammer, można po nim autem przejechać i dalej działa :D
.62.59.82 | 29 Nov 2018, 09:11

mat
Jak dla mnie wygrywa Hammer właśnie ze względu na baterię
.205.112.65 | 28 Nov 2018, 12:11
Tomek
Bardzo fajny test, sam uważam że hammer jest świetny tylko pytanie mam, czy redaktor miał może styczność z nowym hammerem 18:9 ? Lepsze podzespoły a cena dalej poniżej tysiąca. Wg mnie lepiej dołożyć kilka złotych i zakupić właśnie tą wersje. Pozdrawiam
Miał: http://www.mgsm.pl/pl/katalog/hammer/energy18x9/test/1164/
.146.45.51 | 28 Nov 2018, 11:11