R E K L A M A

Hammer Energy, MaxCom MS457 Strong i Samsung Galaxy Xcover 4 - starcie tytanów

Opublikowane:

Akumulatory

Na koniec jeszcze jedno porównanie - akumulatorów. Tu nie może być niespodzianki. 5000 i 4000 mAh kontra ledwie 2800 mAh... Przegrany może być tylko jeden: Xcover 4. Ale tylko w nim baterię można wyjąć i zastąpić drugą, naładowaną. Można, ale czyż nie lepiej zabrać ze sobą Hammera Energy czy MaxComa? Oba popracują kilka dni. MaxCom MS457 do czterech, Hammer nawet pięć, a Samsung - góra dwa. Warto też pamiętać, że częste otwieranie obudowy Xcovera może nadwątlić jej zatrzaski, a co za tym idzie - szczelność.

Przy ekstremalnie oszczędnym użytkowaniu, Hammer przetrwa nawet tydzień, MaxCom o kilkanaście godzin mniej, a Xcover 4 - wciąż ok. 2 dni. Pytanie - czy wolicie telefon smuklejszy i lżejszy, czy pracujący dłużej. W wyborze pomoże informacja, że wielgachną baterię Hammera (dzięki szybkiemu ładowaniu) napełnimy w czasie niewiele dłuższym, niż baterię Xcovera. MaxCom MS457 - niestety wymaga już kilku godzin w towarzystwie ładowarki - za to w roli powerbanku sprawdzi się całkiem dobrze.

Wszystkie trzy modele mogą pełnić rolę zapasowych ładowarek do innych urządzeń, ale Samsungiem nie podładujemy ich zbyt wielu, zaś do Hammera (choć zapewni największy zapas prądu) nie każda przejściówka OTG będzie pasować - wskutek niefortunnej budowy złącza. A kategorii akumulatorów =Galaxy Xcover 4 zdecydowanie przegrywa, a Hammer bije się z MaxComem, o to, co lepsze - większa pojemność czy praktyczniejsze złącze?

Podsumowanie

Miałem nie lada problem z wyłonieniem jednoznacznego zwycięzcy. Byłoby mi łatwiej, gdyby Hammer Energy miał aparat Samsunga względnie Samsung baterię i wytrzymałość Hammera. Najwięcej minusów ma - moim zdaniem - MaxCom MS457. Z kolei Samsung Galaxy Xcover 4 jest najdroższy z trójki i trzeba zadać sobie pytanie, czy chcemy dopłacić za jakość zdjęć i logo na obudowie. Zatem krótko - jeśli nader wszystko liczy się dla was jakość zdjęć i wyłącznie wodoszczelność telefonu - weźcie Samsunga. Jeśli jednak bardziej zależy wam na długim czasie pracy i ogólnej wytrzymałości - a nie tylko samej wodoszczelności - wybór jest jeden: Hammer Energy.

I dokładnie takiej rady udzieliłem mojemu koledze. Kupił Hammera Energy i chyba jest zadowolony, bowiem nie usunął mnie z listy znajomych na "Fejsie" i wciąż się do mnie odzywa...

Materiał własny

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł skomentowano już 4 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 4.
100,0% 
 0,0% 
 0,0% 
Dawid
Ja miałem okazję przetestować Hamera i Maxcoma. Uważam, że telefony praktycznie identyczne ale Maxcom wygrywa ze względu chodź by na takie detale jak cały zestaw z dobrymi słuchawkami.
Różnica w baterii jest praktycznie nie odczuwalna. Bardziej polecam maxcom
.10.67.148 | 29 Nov 2018, 13:11
True
Nie ma to jak Hammer, można po nim autem przejechać i dalej działa :D
.62.59.82 | 29 Nov 2018, 09:11

mat
Jak dla mnie wygrywa Hammer właśnie ze względu na baterię
.205.112.65 | 28 Nov 2018, 12:11
Tomek
Bardzo fajny test, sam uważam że hammer jest świetny tylko pytanie mam, czy redaktor miał może styczność z nowym hammerem 18:9 ? Lepsze podzespoły a cena dalej poniżej tysiąca. Wg mnie lepiej dołożyć kilka złotych i zakupić właśnie tą wersje. Pozdrawiam
Miał: http://www.mgsm.pl/pl/katalog/hammer/energy18x9/test/1164/
.146.45.51 | 28 Nov 2018, 11:11