Sony Xperia 10 IV
Maciek
Opinia pozytywna
Urządzenia używam od września 2022 po poprzednim telefonem było mi 9se i uważam go za świetny telefon ale Xiaomi ma fatalne błędy w sofcie, wracając do Xperi 10 vi to całkowicie udany telefon działa szybko jest bardzo poręczny i robi naprawdę dobre zdjęcia ale... aparat działa bardzo wolno tj. trzeba poczekać na focus oraz na uruchomienie aparatu, ale jak ktoś jest cierpliwy, to zdjęcia są jak najbardziej ok. W skrócie: Bateria super obudowa super, aplikacje super, aparat super ale wolny. Zdecydowanie polecam.
.73.172.2 | 13.02.2023, 11:02
Tom
Opinia pozytywna
Bardzo dobry telefon. Kupiłem po już po tej promocji, za ponad 2 tys. Działa sprawnie, aplikacje szybko się otwierają, czysty android bez nakładek- to wielka zaleta, dioda powiadomień, można obsługiwać jedną ręką, zdjęcia ok- bez szału, świetna bateria, która jednak bardzo długo się ładuje.
Sony idzie swoją drogą i badzo to cenię póki jest to sensowna droga, a nie marketing jak u niektórych. Prawdopodobnie będzie Sony zawsze.
Sony idzie swoją drogą i badzo to cenię póki jest to sensowna droga, a nie marketing jak u niektórych. Prawdopodobnie będzie Sony zawsze.
.200.51.10 | 17.01.2023, 12:01
mironty
Opinia pozytywna
Przy wyborze telefonu kierowałem się wygodą użytkowania tj. rozmiar. Ogólnie z telefonu jestem zadowolony, nowy android, działa zdecydowanie sprawniej od poprzednika (redmi note 8t).
Na plus:
- Bateria która starcza na naprawdę długo, spokojnie cały dzień na 1 ładowaniu, a i nawet 6godzinne korzystanie z youtuba w łóżku
- Jack 3.5mm
- tacka na sim. Brzmi absurdalnie, ale to chyba jedyny telefon gdzie można ją wyjąć bez igły. Ma specjalny "haczyk" na paznokieć
- kompaktowy rozmiar
- (osobiście) brak notcha
Z wad
- BARDZO się grzeje, korzystanie na ładowarce czy przeglądanie dłużej facebooka to 100% gwarancji ze telefon was okrzyczy. Jak już się nagrzeje, to wyłącza niektóre funkcje jak chociażby aparat, zmniejsza jasność ekranu.
- aparat taki sobie, bardzo widać ziarnistość, ma problem z autofocusem. Malo opcji w trybie manualnym.
- wolna aktualizacja do androida 13 w porównaniu do innych marek
- mały dostęp do szkieł/etui ochronnych, a w pudełku brak
- "szybkie" ładowanie nie działa, a z reszta 25 W wcale nie jest takie szybkie :/
Na plus:
- Bateria która starcza na naprawdę długo, spokojnie cały dzień na 1 ładowaniu, a i nawet 6godzinne korzystanie z youtuba w łóżku
- Jack 3.5mm
- tacka na sim. Brzmi absurdalnie, ale to chyba jedyny telefon gdzie można ją wyjąć bez igły. Ma specjalny "haczyk" na paznokieć
- kompaktowy rozmiar
- (osobiście) brak notcha
Z wad
- BARDZO się grzeje, korzystanie na ładowarce czy przeglądanie dłużej facebooka to 100% gwarancji ze telefon was okrzyczy. Jak już się nagrzeje, to wyłącza niektóre funkcje jak chociażby aparat, zmniejsza jasność ekranu.
- aparat taki sobie, bardzo widać ziarnistość, ma problem z autofocusem. Malo opcji w trybie manualnym.
- wolna aktualizacja do androida 13 w porównaniu do innych marek
- mały dostęp do szkieł/etui ochronnych, a w pudełku brak
- "szybkie" ładowanie nie działa, a z reszta 25 W wcale nie jest takie szybkie :/
.161.249.87 | 28.12.2022, 10:12
Bartek
Opinia neutralna
Największym plusem telefonu jest bateria, która potrafi wytrzymać 3 dni bez ładowania. Niestety jest to efekt słabszego procesora, co przekłada się na płynność działania. Samo działanie aplikacji jest w porządku, ale szybkie włączenie aparatu to masakra. Trzeba czekać aż się załaduje, a i tak nie jest to gwarancją zapisania zdjęcia. Dodatkowy minus to czytnik linii papilarnych, który mógłby działać szybciej.
Plusy:
- bateria
- rozmiar
minusy:
- cena
- szybkość działania
- czytnik linii
Plusy:
- bateria
- rozmiar
minusy:
- cena
- szybkość działania
- czytnik linii
.134.177.60 | 25.12.2022, 16:12
Radek
Opinia pozytywna
Używam go od 2 tygodni, przesiadka z Samsunga M21 - więc ze średniaka na średniaka.
Bateria jest mega, mam 9.5h SOT. Trochę gram, trzyma ponad 2 dni. Ekran ok, zdjęcia szału nie robią, ale tragedii też nie ma. Prędkość działania jak dla mnie w porządku. Minijack na plus, zdecydował o wyborze Sony, a nie Motoroli Edge 30 Neo. Rozmiar to coś dla czego go kupiłem, polowałem na Zenfona 9, ale raz że na żywo go nie miałem jak obczaić, a dwa że kosztuje 2x więcej i ma gorszą baterię.
Teraz minusy: szkło na ekranie rysuje się strasznie, nawet nie myślcie o używaniu bez ochrony. Samsung był pod tym względem dużo lepszy. Głośnik gra beznadziejne, fajnie jest umieszczony, ale jego brzmienie jest paskudne. No i dual SIM w moim jest tylko przez e-sim, więc większość operatorów odpada (jest też wersja na 2 fizyczne karty SIM, ale na obu na pudełkach jest napisane dual SIM i bez researchu numerków nie wiesz co kupujesz).
Cena - 2200 to lekkie przegięcie. Ja kupiłem na Black friday za 1450 i to była dobra cena za ten telefon.
Bateria jest mega, mam 9.5h SOT. Trochę gram, trzyma ponad 2 dni. Ekran ok, zdjęcia szału nie robią, ale tragedii też nie ma. Prędkość działania jak dla mnie w porządku. Minijack na plus, zdecydował o wyborze Sony, a nie Motoroli Edge 30 Neo. Rozmiar to coś dla czego go kupiłem, polowałem na Zenfona 9, ale raz że na żywo go nie miałem jak obczaić, a dwa że kosztuje 2x więcej i ma gorszą baterię.
Teraz minusy: szkło na ekranie rysuje się strasznie, nawet nie myślcie o używaniu bez ochrony. Samsung był pod tym względem dużo lepszy. Głośnik gra beznadziejne, fajnie jest umieszczony, ale jego brzmienie jest paskudne. No i dual SIM w moim jest tylko przez e-sim, więc większość operatorów odpada (jest też wersja na 2 fizyczne karty SIM, ale na obu na pudełkach jest napisane dual SIM i bez researchu numerków nie wiesz co kupujesz).
Cena - 2200 to lekkie przegięcie. Ja kupiłem na Black friday za 1450 i to była dobra cena za ten telefon.
.151.47.172 | 15.12.2022, 18:12
Arkadio
Opinia pozytywna
SONY Xperia 10 IV Najlepszy średniak na rynku. Kupiony w promocji. Bateria wolno się ładuje ale w nagrodę trzyma 2-3 dni. (internet, nawigacja, rozmowy, smsy). Telefon kompaktowy, jak dla mnie super wymiary, czysty android, rewelacyjny ekran, standard 5G. Aparat w telefonie dobry, wiadomo to nie lustrzanka, ale zdjęcia robi świetne jak na telefon (średniaka). Wodoodporność, pyłoszczelność w tej klasie to zaleta. Dioda powiadomień to jak dla mnie też duży plus. Wiele ciekawych funkcji. Brak oryginalnej ładowarki to jednak wielki minus ze strony Sony (dodatkowy koszt). Generalnie telefon godny uwagi i polecenia.
.109.167.178 | 05.12.2022, 13:12
TexasJohnny
Opinia negatywna
MASAKRA
Odblokowanie telefonu trwa wieki, jednocześnie przycinając animację, co jest powszechnym objawem w tym modelu.
Telefon byłby może w porządku...
...w 2012 roku...
...Na androidzie 2.3...
Cena 2k+ za "to coś", to żart ze strony Sony!
W tej cenie polecam Xiaomi albo Motorolę z CPU Snapdragon'a 8th gen.1
Właściwie każdy wybór będzie DUUUUUŻO lepszy od tego!
NIGDY WIĘCEJ SONY!
Mam nadzieję, że się przewrócą i głupi ryj rozwalą z tymi telefonami.
Ich "flagowiec", model I IV, to "średniak" za grube 5550zł(!)
Przepraszam, ale...
Wracam do iPhone i iOS.
Odblokowanie telefonu trwa wieki, jednocześnie przycinając animację, co jest powszechnym objawem w tym modelu.
Telefon byłby może w porządku...
...w 2012 roku...
...Na androidzie 2.3...
Cena 2k+ za "to coś", to żart ze strony Sony!
W tej cenie polecam Xiaomi albo Motorolę z CPU Snapdragon'a 8th gen.1
Właściwie każdy wybór będzie DUUUUUŻO lepszy od tego!
NIGDY WIĘCEJ SONY!
Mam nadzieję, że się przewrócą i głupi ryj rozwalą z tymi telefonami.
Ich "flagowiec", model I IV, to "średniak" za grube 5550zł(!)
Przepraszam, ale...
Wracam do iPhone i iOS.
.178.168.102 | 04.12.2022, 20:12
Legion
Opinia pozytywna
Dla mojej skromnej osoby, świetny telefon. Leciutki, bateria wystarcza na 2 dni intensywnego użytkowania (rozmowy, Internet po kilka godzin), czysty android i w diablo immortal też można pograć bez żadnego przegrzewania czy przycięć. Miałem inne smartfony xiaomi, samsung i tego bym nie oddał. Zakupa za 1499 zł w niedawnej promce. Polecam.
.208.93.162 | 02.12.2022, 03:12
KRZYCHU
Opinia negatywna
Ten telefon to nie śmieszny żart ze strony sony. Zacina się nawet przy odblokowywaniu, aparat zanim zrobi zdjęcie musi chwilę pomyśleć (jeśli robicie zdjęcie z lampą to dłuższą chwilę), a i tak później nie zapisuje zdjęcia lub zapisuje je w losowej kolejności. Działa jak telefony konkurencji za 800 zł, nie rozumiem czemu kosztuje ponad 2 tysiące XD Jedyny plus to bateria, mi wystarcza nawet na 3 dni.
.173.2.115 | 28.11.2022, 20:11
Legion80
Opinia pozytywna
Dla mnie ok Cena promocyjna na święta też Ok. Telefon mega lekki, z super baterią, wyświetlacz duży i świetny. Dla tych co potrzebne im super procesory to potwierdzam... dobrze gra się w diablo immortal. A największa zaleta to czysty Android. Mi pasuje. Ja polecam.
.235.182.129 | 27.11.2022, 08:11