Motorola One
Pjotr
Motorola. W dawnych czasach miałem jedną motke.One dostałem od żony tylko by ją przetestować iiiiii....
zostałem z nią na dłużej.
Ma parę minusów lecz ma sporo dobra że tak powiem. Na duży plus zasługuje bateria. Przy moim urzytkowaniu spokojnie trzyma dzień z hakiem.
Procesor nie grzeje się.
Wcześniej używałem Xperia xa1 która np. przy GTA SA była ciepła i Samsung Galaxy S7 edge ten grzał się jak toster.
Ekran dobry. Tylko dobry bo mógłby być lepszy.
Wbudowany dolby audio to duży plus.
Sporo ustawień
Interfejs przejrzysty i prosty.
Czysty android to duża zaleta.
Aparat.
Przy dobrym oświetleniu super gorzej jak robi się ciemno. Tryb nocny?
Niema a szkoda.
Filmy nagrywa ładne lecz przez brak stabilizacji niektóre wychodziły jakbym miał delirium. Etui dodane do fona pogarsza wygląd zewnętrzny lecz chroni szklane plecki i lekko wystające aparaty. Odblokowanie odciskiem palca działa płynnie.
Podsumowując Mota One jest telefonem godnym uwagi a z racji na swoją cenę godny polecenia. Ja mimo paru minusów jestem zadowolony.
Lalenty
Ogólnie wszystko jest dobrze, aparat ,bateria długo trzyma filmy FHD ze strony online płynnie śmigają. Lecz jest duży minus ze strony zasięgu, nie mogę się dogadać z nikim, mam zasięg a po kliknięciu słuchawki od razu ginie zasięg i nie można dzwonić, wysyłać smsy. Inne osoby do mnie też się nie dodzwonią, kurde szajs. Miałem Samsung Xcover 4 i zasięg był w tych miejscach co motka nie ma. Nawet za 400 zł z marketu my phone miał lepszy zasięg.
pablo
Używałem kilka dni i pierwsze spostrzeżenia są. Ogólne wrażenie, jakość wykonania i design bardzo dobre (wersja biała). Jak na prawie 6 cali jest niepozorny i bardzo poręczny. Ponury Android One w tej Moto wymaga moim zdaniem jakiegoś sensownego launchera. Jak skorzystałem z Mi Launchera i telefon od razu ożył. Brak zastrzeżeń do większości funkcji telefonu, które zdążyłem przetestować (nawigacja, aparat, bluetooth, internet itp). Bateria przy intensywnym użytkowaniu sprawuje się bardzo dobrze. Procek daje radę nawet przy kilku otwartych apkach. Niestety, po aktualizacji systemowej soft umarł i z telefonu zrobił się świecący wszystkimi barwami tęczy stroboskop. Motka w ramach gwarancji oddana do serwisu. Reszta wrażeń pewnie po nowym roku.
Wtl
Mam dwie takie Motorole od jej premiery (ponad rok). Brak większych zastrzeżeń, bardzo polecam tym którzy oczekują od telefonu że będzie solidny i niezawodny. Fakt - nie ma jakichś wodotrysków ale po prostu działa.
Widziałem tutaj zarzuty (@Lesiur) co do:
- nie ma problemu z Bluetoothem (zestaw głośnomówiący trzeszczy) - ja mam dwie motki, łączyłem je na dłuższe okresy już z 4 autami i zarówno rozmowy jak i muzyka czy YT działa super.
- nawigacja google działa ok nie wariuje - a używam jej bardzo często
- "po kilku dniach użytkowania wyłączył mi się dźwięk smsów i nie słyszę jak przychodzą, mimo że we wszystkich ustawieniach mam włączony dźwięk smsów." No cóż braki umiejętności to nie braki sprzętu
- Brak polskich znaków w smsach - bez komentarza
pastor
Czytam te różne opinie i chcę dołożyć swoją. Telefon mam już prawie rok, od czasu jego premiery i jest to moja 3 w życiu Motorola. Nie cieszą mnie bajery, nie tego szukam w telefonie, jest szybki, intuicyjny w obsłudze, niezawodny. A największy plus to bateria, przy moim sposobie używania wystarcza nawet na 5..6 dni, super. Używany przez żonę Huawei w tym czasie musi być ładowany 3 razy i nigdy nie wiadomo kiedy padnie, a ma 7 miesięcy.
oskmik
Bardzo dobry telefon w tej klasie i cenie. Kupiłem już 3 sztukę, tym razem dla teściowej, w promocji Play za 599zł!!! Sprawne działanie, praktycznie czysty Android i bardzo dobry aparat (jak ktoś pisze, że robi słabe zdjęcia w nocy to nawet telefonem z wysokiej półki zrobi kiepskie zdjęcia). Bateria daje radę przez cały dzień. No i ekspresowe ładowanie. W tej cenie nie ma lepszego telefonu.
Polecam!!!
Kriss
Potrzebowałem telefon z niehybrydowym dual simem. Po 2 miesiącach używania mam jedno poważne zastrzeżenie : po restarcie np. po aktualizacji przestaje widzieć kartę SD, pojawia się notyfikacja o jej uszkodzeniu.Karta czyta się bez problemu w czytniku laptopa i w innym telefonie. Od czas od czasu nie chce sie połączyć z domową siecią Wifi, pomaga skonfigurowanie wlanu od początku.
pan_tymek
Kupiłem na olx za 550zł. Daje 9/10 w takim budżecie. Nie miałem żadnych problemów, o których użytkownicy piszą poniżej. Nie mam problemów z bluetoothem. Nic nie trzeszczy. Rozmowy są wyraźne. Nic nie przerywa internetu. Bateria faktycznie długo trzyma. Super, że w tej cenie dostajemy ładowarkę do TurboCharge oraz silikonowe etui. Telefon jest śliczny (nawet na męski gust). LTE w sieci VIKINGS działa bez problemu. To już moja druga MOTO i nadal jestem zadowolony. Polecam jako tanią alternatywę do Xiaomi.
Plusy:
- wygląd
- bateria - 2 całe dni na luzie
- szybkie ładowanie z ładowarką w komplecie
- NFC
- szybki system, czysty Android z regularnymi aktualizacjami
- nie grzeje się
- dobrze sobie radzi z grami 3d np. Real Racing 3
- gesty Moto, niby proste i głupie ale jakże przydatne, gest włączenia latarki przez potrzęsienie jest super
- czytnik linii papilarnych działa bez zarzutu
Minusy:
- jeden przeciętny głośnik, czasem nie słychać co taki [...] mówi.
- soczewki aparatu mają znany problem ze złuszczającą się powłoką antyrefleksjną. Zdjęcia wyglądały na mętne jak gdyby aparat był upaćkany. Pomogła polerka gąbęczką do paznokci. Film jest na jutubie. Zero szkód dla soczewek, minuta roboty.
Lesiur
Kupiłem dwa takie telefony i oba mają problem z Bluetoothem. Telefon był już w tej sprawie w reklamacji. reklamację uznali, telefon "naprawili" a bluetooth dalej nie działa poprawnie, tj zestaw głośnomówiący trzeszczy, co w przypadku innych telefonów nie ma miejsca. Druga sprawa to nawigacja google, która przy współpracy z tym telefonem często wariuje, tj wyznacza mi trasę z innego położenia niż aktualne i nie aktualizuje trasy, mimo że widzi gdzie aktualnie jestem (moje położenie jest zaznaczone kropką). Nie wiem czy to wina telefonu ale w poprzednim takie rzeczy się nie działy. Kolejny minus to bardzo słaba latarka/flesz. Zdjęcia przeciętne. Po kilku dniach użytkowania wyłączył mi się dźwięk smsów i nie słyszę jak przychodzą, mimo że we wszystkich ustawieniach mam włączony dźwięk smsów. Brak polskich znaków w smsach.
Poza tym chodzi szybko, nie zacina się, obsługuje bez problemu kilka aplikacji na raz.
Podsumowując: działa sprawnie ale ma kilka wad, przez które więcej Motoroli nie kupię. Nie polecam.
Artek171
Polecam ten telefon, tym bardziej że można kupić go za 700 zł, mam go już 9 miesiąc i ciągle szybko
działa, najwyżej po włączeniu przy odblokowaniu ekranu się może zaciąć, raz włącza się wolniej raz szybciej, rozmowy słychać normalnie, nie rozumiem marudzenia ludzi że HD+, snapdragon 625 czy że tylko 3000mAh skoro np Galaxy S9 ma też tylko 3000mAh.
Zalety:
-Android 9.0 i częste aktualizacje
-Proces nie grzeje się w grach
-Szybko działa
-Bateria
-64gb ROM
-4gb Ram
Wady:
-Czasami włącza się wolno