Koncert życzeń w Nokii

Opublikowane:
Odsłuchaj artykuł

Najwyraźniej Finowie naciskani przez lawinowe zmiany u konkurencji postanowili zrobić coś, by odświeżyć markę. Na firmowym blogu Nokii można zagłosować na telefon swoich marzeń - wybrać jeden z trzech projektów i liczyć na konkretny efekt

Projektanci Nokii wzięli ołówki w dłoń i zasiedli przed czystymi kartkami papieru. Wiadomo że bez wstępnych wskazówek można tylko popuścić wodze fantazji, zatem konkretną inspiracją miały być ustalone wcześniej warunki specyfikacji; oto najistotniejsze:

Obserwuj nas w Google News Obserwuj
  • Wyświetlacz i UI: 4 cale, pojemnościowy 16:9, włącznik, aparat foto, przycisk powiększenia i kontroli głośności
  • Forma: monoblok
  • Wymiary: 60 x 110 x 6-10 mm
  • Dodatki: ochrona obiektywu
  • Materiał: aluminium
  • OS: Open source z nieograniczonym multitaskingiem
  • Łączność: WiFi 802.11 n/b/g, USB 3.0, HDMI, ładowarka i Dolby Surround Sound
  • Aparat/kamera: od 8 megapikseli, 4x zoom optyczny, dual-LED i ksenonowa lampa błyskowa, rejestracja wideo w HD

Pojawiły się oczywiście sugestie dotyczące koloru albo tego, by telefon był wyjątkowo wytrzymały, ale bądźmy realistami. Trudno również w tego typu obudowie zainstalować ładowarkę kinetyczną, czy porządne stereo oparte na głośnikach, a obsługa wielu systemów i możliwość wymiany wewnętrznej pamięci flash to życzenia niezgodne z polityką jakiegokolwiek producenta.

Szkic numer 1 Szkic numer 2 Szkic numer 3
Plebiscyt Nokii
fot. Nokia Conversations

Nokia nie obiecuje oczywiście produkcji wybranego modelu. Plebiscyt ma raczej służyć konsolidacji społeczności skupionej wokół producenta i wybadaniu oczekiwań użytkowników. Zwycięzca zostanie za to uhonorowany przekształceniem z wersji płaskiej, do renderu 3D. Innymi słowy: otrzymamy wirtualny telefon.

Mam swojego faworyta - obrazek nr 1, choć automatyczną zasłonę obiektywu wymieniłbym na tę manualną, z dwójki. Trzeci szkic najbardziej chyba przypomina obecną linię telefonów Nokii - i najmniej mi się podoba. Ciekawe jak Wy zagłosujecie? A głosować można TUTAJ. Nie trzeba się rejestrować czy logować. Niestety nie można również obejrzeć dotychczasowych wyników.

Na podstawie informacji serwisu Nokia Conversations

O autorze
jacek-filipowicz.jpg
Jacek Filipowicz

Dziennikarz specjalizujący się w rynku urządzeń elektronicznych, ze szczególnym uwzględnieniem urządzeń przenośnych, telefonów, smartfonów i tabletów. Związany z katalogiem mGSM.pl od początku istnienia serwisu. Od 2012 roku pełni funkcję redaktora naczelnego. Autor testów, recenzji, aktualności.

Artykułów: 2038

Ten artykuł skomentowano już 6 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!

R E K L A M A
Opinie nie są weryfikowane.
icon up
33,3% 
icon down
 0,0% 
icon unknown opinion
 66,7% 
Opinia pozytywna

es

ciekawe telefony. jak dla mnie wszystkie są porządnie zaprojektowane i mają już ciekawe parametry (oby były lepsze, żeby znów być tą firmą co była kiedyś). podajcie stronę gdzie można zagłosować (firmowy blog nokii) na [ciach adres]
Lubisz spam? Przejrzyj jeszcze raz niusa i kliknij po prostu w link.


R E K L A M A
Opinia neutralna

TeoTN

Ale na obrazkach jest podane 12Mpx dla aparatu, a w artykule 8...
Prawda, ale też i podana specyfikacja to wyjściowe minimum. Mimo wszystko poprawiłem, dzięki.

Opinia neutralna

Hubson

Pierwszy beznadziejny, za bardzo przypomina model LG z bateria sloneczna, drugi jest juz lepszy, przypomina serie X choc nie wyroznia sie zbytnio pod wzgledem elegancji, trzeci najlepszy ,pn. przypomina Nokie i jest bardzo stylowa, porzadnie wykonana widac oraz nareszcie bedzie najsilniejszym konkurentem Iphona. Glosuje na trzeci projekt


R E K L A M A
Opinia pozytywna

KamikazE

Mi najbardziej podoba się środkowy, nawiązuje do designu serii X (2-3-5-6 itp.).

Opinia neutralna

gość

Teraz to jest już musztarda po obiedzie. Nokia nie chciała nas słuchać przez ostatnich pięć lat- no to jest jak jest, czyli WIELKI UPADEK NOKII.

Opinia neutralna

sewix

Ten ostatni projekt to choćby połączenie LG Arena i Iphone'a.

Aktualności

Wszystkie aktualności

Recenzje

Wszystkie recenzje


Ostatnio przeglądane

mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies