R E K L A M A

Huawei sprzeda serie P i Mate? Aktualizacja - Huawei zaprzecza

Opublikowane:
fot. Adam Łukowski/mGSM.pl

Przez technologiczne media przetoczyła się dziś informacja, jakoby Huawei zamierzał sprzedać swe flagowe serie smartfonów, podobnie, jak uczynił z marką Honor.

Tym razem pogłoski udało się zdementować dość szybko. Huawei opublikował oświadczenie, w którym zapewnia, że nie zamierza pozbywać się marek swych flagowych smartfonów, czyli serii P oraz Mate. Jeśli zatem natkniecie się gdzieś na informację Reutersa o możliwości sprzedaży flagowych serii Huawei - wiedzcie, że producent temu przeczy. Przynajmniej na razie.

Według Reutersa, rozmowy o sprzedaży flagowych serii smartfonów Huawei innemu podmiotowi trwają już od września ubiegłego roku. Są już podobno zainteresowani - m.in. konsorcjum firm z Szanghaju. Na razie ciężko spekulować odnośnie wartości transakcji, ale według wycen IDC, dostawy tych smartfonów w ubiegłym roku (a konkretniej pomiędzy III kwartałem 2019 a III kwartałem 2020 osiągnęły wartość 39,7 mld dolarów. To mniej więcej ukazuje skalę transakcji.

Przypomnijmy, Honor zmienił właściciela za 15,2 miliarda dolarów. W przypadku tej marki, sprzedaż okazała się receptą na ominięcie amerykańskich sankcji, uniemożliwiających sprzedaż smartfonów z dostępem do usług Google. Mówi się, że kolejne modele Honora będą już występować z GMS, co pozwoli na zwiększenie ich sprzedaży poza granicami Chin.

I choć dziś Huawei przeczy chęci wydzielenia marek Mate i P poza swe oficjalne struktury - warto obserwować sytuację i czekać na wieści na ten temat. W końcu koncerny nie ujawniają przedwcześnie swych biznesowych strategii... A sprzedaż - choć pozostaje w sferze plotek - ma jednak sens, jak pokazuje przykład Honora.

AKTUALIZACJA

Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości, polski oddział Huawei publikuje oficjalne oświadczenie o następującej treści:

Plotki, jakoby Huawei planował sprzedaż swoich flagowych marek smartfonów, są całkowicie bezpodstawne. Huawei nie ma takich planów i nie ma żadnych podstaw dla takich plotek. Pozostajemy w pełni zaangażowani w naszą działalność w zakresie produkcji smartfonów i nadal będziemy dostarczać wiodące produkty i rozwiązania dla konsumentów na całym świecie.

Na podstawie informacji Androidauthority

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!