R E K L A M A

Sprzedaż Honora sfinalizowana!

Opublikowane:
Oświadczenie Huawei. Miłej lektury!
Oświadczenie Huawei. Miłej lektury!
fot. Huawei

Koncern Huawei potwierdził sprzedaż marki Honor. Marka pozostanie jednak w chińskich rękach.

Szczęśliwym nabywcą Honora jest konsorcjum Shenzhen Zhixin New Information Technology Co., Ltd. Tworzy je ponad 30 mniejszych podmiotów, w tym wielu dealerów elektroniki. Nie podano kwoty transakcji, ale wcześniej była mowa o 15,2 miliarda dolarów USA.

W oficjalnym komunikacie czytamy: "W trudnych czasach, gdy biznes konsumencki znajduje się pod dużą presją, aby umożliwić kontynuację działalności Honor, firma Huawei Investment Holding Co., Ltd. zdecydowała się sprzedać całość aktywów biznesowych Honor. Nabywcą jest Shenzhen Zhixin New Information Technology Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Jeśli chodzi o przyszłość Honora, Huawei nie posiada żadnych akcji, ani nie uczestniczy w zarządzaniu i podejmowaniu decyzji".

Przedmiotem sprzedaży była smartfonowa część marki Honor, wraz z całą strukturą zatrudnienia (7000 pracowników), badań i rozwoju oraz serwisu i sprzedaży oraz dostawców. Huawei nie będzie mieć żadnych udziałów w Honorze - ale ciągle mowa o smartfonowej części biznesu. Według zapewnień, dla posiadaczy i przyszłych nabywców urządzeń nic się nie zmienia. Nie są planowane żadne zmiany w produkcji, jej ciągłość zostanie zachowana. Podobnie ma się rzecz w kwestii działań projektowych.

Transakcja ma na celu ominięcie sankcji nałożonych przez amerykańską administrację na Huawei. Nowy właściciel nie jest objęty embargiem na amerykańską technologię, co pozwoli zachować marce Honor ciągłość rozwoju i niezakłócone procesy produkcyjne.

Na podstawie informacji Huawei

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!