R E K L A M A

Honor wraca do gry z Google i własnym sklepem!

Opublikowane:
Honor V40 pierwszym modelem z GMS po długiej przerwie?
Honor V40 pierwszym modelem z GMS po długiej przerwie?
fot. Weibo

Honor, po oddzieleniu się od Huawei, powoli wraca do gry. Najnowsze doniesienia z Rosji wskazują, że pojawią się nowe modele z usługami Google, ale nie będą oferowane w sieci dystrybucji Huawei.

O nowych modelach Honora, mających oferować dostęp do ekosystemu usług Google, pisze rosyjski dziennik Kommiersant. Według tych doniesień, Honor ma sprzedawać telefony wyposażone w pakiet GMS od Goolgle w miejsce usług HMS od Huawei. Podobno nowe modele Honora nie będą nawet miały dostępu do sklepu z aplikacjami App Gallery, prowadzonego przez Huawei. Zamiast niego - będzie po prostu Google Play. Według informacji z Rosji, nawet zapowiadany na styczeń Honor V40, ma już mieć certyfikat Google. To możliwe, bowiem premierę V40 kolejny raz przełożono. "Walka" o dostęp do GMS może być idealnym wytłumaczeniem kolejnego odroczenia prezentacji telefonu. Z drugiej strony, model ten opracowywano jeszcze w ramach macierzystego koncernu - zatem pewności nie ma.

Co ważne, Honor faktycznie ma być traktowany jako zupełnie osobna, całkowicie niezależna od Huawei marka. Niezależna do tego stopnia, że nawet w macierzystych Chinach znika z oficjalnego sklepu Huawei, czyli Vmall. Zamiast tego, pojawi się osobny sklep Honor Mall czy też Hmall, oferujący tylko produkty Honora. Możliwe zatem, że recepta zakładająca wykorzystanie Honora jako sposób na przetrwanie amerykański sankcji zacznie się sprawdzać.

Na podstawie informacji Kommiersant i HuaweiCentral

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!