R E K L A M A

OnePlus i Oppo łączą działy. Początek wygaszania marki?

Opublikowane:
fot. Jolanta Szczepaniak/mGSM.pl

Z rynku znika Smartisan, krążą pogłoski o tym, że LG zrezygnuje z produkcji smartfonów, a dziś pojawia się kolejna niepokojąca informacja: OnePlus i Oppo łączą działy badań i rozwoju.

OnePlus - jak zapewne wiecie - "wypączkował" z Oppo, a oficjalnie - został założony przez menedżerów, którzy odeszli z Oppo, by realizować własną wizję. Jakkolwiek by nie było, obie firmy są powiązane z koncernem BBK, a do tego - wykorzystują podobne technologie, produkując podobne telefony.

W tym wypadku, połączenie działów badawczo - rozwojowych obu firm wydaje się być całkiem sensownym posunięciem. Krążą pogłoski, że Oppo po prostu wchłania R&D OnePlusa, a dotychczasowi pracownicy drugiej z firm - staną się pracownikami Oppo. Oficjalnie - potwierdzono jedynie fakt fuzji działów, przy czym OnePlus przedstawia Oppo jako inwestora i kreśli wizję lepszych warunków rozwoju.

Nie chciałbym być złym prorokiem, ale połączenie działów rozwoju - właściwie kluczowych dla każdego producenta - może oznaczać początek końca OnePlusa jako odrębnej marki. Nie będę zaskoczony, gdy okaże się, że OnePlus, który w ostatnim czasie dość mocno zmodyfikował i rozszerzył swe portfolio, zostanie w całości wchłonięty przez markę, z której się wywodzi. Może pozostanie jako pewna seria smartfonów (tak, jak np. Reno), a może w ogóle będzie wygaszony...

Na razie, OnePlus oficjalnie zarzeka się, że "będzie nadal działać niezależnie i pracować nad zapewnieniem jak najlepszych doznań dla obecnych i przyszłych użytkowników". Pytanie, jak długi będzie czas obowiązywania tego komunikatu. Na razie - może nic się nie zmienia, ale połączenie działów może być początkiem restrukturyzacji, zmierzającej do całkowitego połączenia podmiotów.

Na podstawie informacji Androidauthority

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!