R E K L A M A

O nie! LG przestanie produkować smartfony?! Jednak nie! (akt.)

Opublikowane:
fot. Jolanta Szczepaniak/mGSM.pl

W minionym tygodniu pojawiły się plotki, jakoby LG zamierzało porzucić produkcję smartfonów. Zdementowano je, ale okazało się, że jednak koncern rozważa taką możliwość.

Sytuacja mobilnego działu LG nie jest wesoła. Przez ostatnie kilka lat nie zanotowano zysków, a smartfony LG nie cieszą się zbytnim powodzeniem na rynku, choć technicznie niczego im nie brak. Tak nie może być w nieskończoność. Zmiany są konieczne - choć niepokojące. Możliwe, że koncern porzuci produkcję smartfonów.

Wskutek pojawienia się wspomnianych na wstępie plotek, koreańskie kierownictwo firmy postanowiło opublikować okólnik do zaniepokojonych pracowników. Szef LG Bong-Seok Kwon napisał w nim, że firma dotarła do momentu, w którym musi dokładnie swą obecną i przyszłą konkurencyjność na rynku mobilnym. Dodał, że w obecnej chwili brane są pod uwagę różne scenariusze, a każdy jest dokładnie analizowany. Bong-Seok Kwon zapewnił, że rezygnacja z produkcji smartfonów nie oznacza zwolnień - choć w to akurat niełatwo uwierzyć. Komunikat kończy się stwierdzeniem, że zarząd jest głęboko zaangażowany w szukanie optymalnego rozwiązania odpowiadającego wyzwaniom rynku mobilnego w 2021 roku, a żadne decyzje jeszcze nie zapadły.

Czy to oznacza, że pożegnamy smartfony LG? Nie sądzę. Firma już wcześniej rozważała outsourcing projektowania i produkcji tańszych modeli, by móc przerzucić całe siły na ambitniejsze projekty. Inną opcją jest sprzedaż całego działu mobilnego. Podobno interesuje się nim wietnamska spółka VinGroup, znana dotąd z produkcji smartfonów marki Vsmart.

Jak sądzicie, jaka przyszłość czeka smartfony LG? Znikną całkowicie, czy będą produkowane przez inną firmę? A może nic się nie zmieni? Żałowalibyście opuszczenia rynku przez LG?

Aktualizacja

LG zdementowało pogłoski, zapewniając, że nie zamierza kończyć produkcji smartfonów. Co więcej, wciąż pozostają w mocy plany wypuszczenia nowych modeli, w tym innowacyjnego LG Rollable z rozwijanym wyświetlaczem.

Na podstawie informacji Androidauthority

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
0,0% 
 100,0% 
 0,0% 
Armagedon
Lg robi swietne smartfony - szczegolnie flagowce. Szkodaby bylo jakby zrezygnowali.
.225.18.210 | 20 Jan 2021, 20:01