R E K L A M A

Jaki jest najpłynniejszy smartfon ubiegłego roku?

Opublikowane:
fot. Mydrivers

Benchmark AnTuTu publikuje comiesięczne zestawienia najwydajniejszych smartfonów, natomiast benchmark Master Lu opublikował listę najpłynniej działających urządzeń.

Nie mam pojęcia, co dokładnie oceniają algorytmy benchmarku Master Lu, niemniej z podawanych informacji wynika, że brana jest pod uwagę ogólna płynność pracy telefonu. Na ocenę składają się zatem punkty nie tylko za wydajność, ale i "lekkość" interfejsu czy moc układu graficznego oraz częstotliwość odświeżania ekranu. Mechanizmy oceny pozostają tajemnicą twórców benchmarku, jednak - podobnie, jak wszystkie pozostałe - może on stanowić pewien punkt odniesienia przy porównywaniu smartfonów.

Według Mater Lu, najwydajniejsze smartfony produkuje Xiaomi. Czołowe miejsca zajęły modele Xiaomi Mi 10 Ultra i Redmi K30s. Dobrze wypada również Oppo, którego Find X2 Pro załapał się na podium, a Ace 2 ulokował się na piątym miejscu, za gamingowym modelem Nubia Red Magic 5S. Kolejna Nubia - Red Magic 5G - plasuje się z kolei na siódmym miejscu, zaś inny gamingowy model - Vivo iQOO Neo3 zamyka pierwszą dziesiątkę.

W benchmarku znalazły się również smartfony Huawei - Mate 40 Pro, P40 Pro+ oraz Honor 30 Pro+, zajmując - odpowiednio - miejsca 6.,8., i 7. Według Master Lu, w zajęciu lepszych miejsc smartfonom tym przeszkodził brak szybkiego odświeżania obrazu na wyświetlaczach.

Przypominam, że ten - jak i każdy inny benchmark - warto traktować wyłącznie orientacyjnie i nie przywiązywać się na siłę do jego wyników. W wielu przypadkach, benchmarkowe rezultaty niekoniecznie pokrywają się z odczuciami użytkowników. Dodatkowo, trzeba brać pod uwagę, że testy Master Lu dotyczą chińskiego rynku, na którym wiele model ma oprogramowanie diametralnie różniące się od globalnego. Na koniec - warto skonfrontować dzisiejszy benchmark z comiesięcznymi zestawieniami AnTuTu i samemu wyciągnąć wnioski.

Na podstawie informacji Mydrivers

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!