R E K L A M A

Oppo Reno 4 i Oppo Reno 4 Pro bez tajemnic

Opublikowane:
Oppo Reno 4 Pro
Oppo Reno 4 Pro
fot. JD.com

Choć po pojawieniu się pierwszych przecieków na temat Oppo Reno 4 pojawiły się wątpliwości związane z dość szybką premierą tego modelu - zdaje się, że dziś się rozwiały. Chiński urząd TENAA opublikował specyfikacje i zdjęcia Oppo Reno 4 i Oppo Reno 4 Pro.

Oppo Reno 4 już w sklepach

Według najnowszych doniesień z chińskiej sieci społecznościowej, smartfony trafiły już do sklepów. Mamy kolejne zdjęcia, ukazujące Reno 4 i Reno 4 Pro (a raczej ich sklepowe atrapy) "w naturze". Smartfon Oppo Reno 4 Pro ukazał się także w dużym sklepie internetowym JD - a wraz z nim, paczka wysokiej jakości renderów.

Termin premiery i rendery

Niespełna tydzień po pojawieniu się pierwszych informacji na temat Oppo Reno 4 i Reno 4 Pro, pojawiły się nowe rendery, wyglądające na pochodzące z zasobów producenta. Premiera smartfonów już niebawem - 5 czerwca.

Obudowa usuwająca rysy

W Oppo Reno 4 może pojawić się rozwiązanie, proponowane niegdyś przez LG: obudowa mająca zdolność samoregeneracji. Powłoka, którą zostanie pokryty tył telefonu (wykonany zapewne z tworzywa) będzie mogła maskować drobniejsze zarysowania. Jak widać na poniższym filmie, wystarczy przetarcie powierzchni, by zarysowania zniknęły.

O ile dane, jakie pojawiły się w weekendowym przecieku można było uznać za średnio wiarygodne, o tyle zdjęcia urządzeń nie kłamały. Chiński urząd potwierdza wygląd obu modeli, a przy okazji podaje specyfikacje. Wygląda na to, że wcześniejsze dane były trafne. Tym razem jednak możemy uznać informacje za niemal oficjalne. W końcu urzędom chyba trzeba wierzyć...?

Oppo Reno 4

Oppo Reno 4 ma - według TENAA - 6,4-calowy, AMOLED-owy wyświetlacz o rozdzielczości 1080x2400 pikseli. TENAA nie podaje typu procesora, ale chyba rzeczywiście chodzi o Snapdragona 765G z modemem 5G, który będzie zestawiony z pamięcią operacyjną o pojemności 8 lub 12 GB. Do kompletu będzie jeszcze 128 lub 256 GB pamięci wewnętrznej, ale chyba bez możliwości rozbudowy. Telefon otrzyma podwójny aparat do selfie - z matrycami 32+2 Mpx oraz potrójny aparat tylny, 48, 8 i 2 Mpx. Można śmiało przyjąć, że 2-megapikselowe matryce w obu aparatach odpowiadają za rozmywanie tła, zaś 8-megapikselowa na tyle współpracuje z obiektywem szerokokątnym. TENAA podaje, że pojemność akumulatora wynosi 1965 mAh, zatem mamy sytuację podobną, jak w modelu Oppo Ace 2. Tam też była dziwnie mała bateria - ale producent zapewnia, że działa tak, jakby była znacznie pojemniejsza. Możliwe też, ze bateria jest podzielona na dwie części, a TENAA podaje tylko pojemność jednej sekcji. Reno 4 ma wymiary 159,3x74x7,8 mm i waży 183 g. Obudowa będzie dostępna w kolorze białym, niebieskim, czarnym lub czerwonym.

Oppo Reno 4 Pro

Oppo Reno 4 Pro dysponuje - według TENAA - takim samym procesorem i pamięciami, jak podstawowy model, ale jeszcze mniejszą baterią (lub jej połową) - 1955 mAh. To dziwne, bo model ten ma większy, 6,5-calowy wyświetlacz - ale o takiej samej rozdzielczości, jak Reno 4 - i również AMOLED-owy. Siłą rzeczy, model Pro jest odrobinę większy - 159,6x72,5x7,6 mm - ale lżejszy - 172 g. W modelu Oppo Reno 4 Pro znajdziemy jeszcze inny zestaw fotograficzny. Z przodu aparat jest pojedynczy, 32-megapikselowy, za to z tyłu zestaw 48+12+13 megapikseli, zatem poza większą rozdzielczości, zyskujemy zapewne aparat z teleobiektywem, zamiast rozmywacza tła. Wersje kolorystyczne będą takie same, ale wg wskazań urzędu, model Pro będzie miał kolory bardziej metaliczne, niż bazowa wersja.

Pierwsze informacje:

Oppo Reno 4 pojawił się na zdjęciach, pochodzących z chińskiej sieci społecznościowej. Na fotografiach widzimy prawdopodobnie plakaty reklamujące Reno 4. Grafiki zapowiadają obsługę sieci 5G oraz szybkiego ładowania 65 W. Widać również nową stylizację. Po dość zachowawczym, stonowanym Reno 3, Oppo znów powraca do bardziej wyrazistego stylu. Przejawia się on m.in. mocno zaakcentowanymi obiektywami aparatu fotograficznego. Ich szkiełka wyniesiono ponad wyspę - oprawkę, co przywodzi skojarzenia z iPhone. Obiektywy są jednak ustawione pionowo, w jednej linii.

Smartfon ma występować w wersji bazowej oraz Pro. Obie mają ponoć wykorzystywać procesor Snapdragon 765G, zestawiany z 8 lub 12 (w wersji Pro) GB pamięci operacyjnej. Pamięć wewnętrzna ma być oferowana w wariantach 128 i 256 GB, zaś pojemność akumulatora wynosi 4000 mAh. Smartfony będą się różnić rozmiarami ekranów - 6,43" w modelu Reno 4 oraz 6,55" w modelu Reno 4 Pro. Inne mają być również aparaty fotograficzne. Reno 4 dostanie matryce 48, 8 i 2 Mpx (główny, szerokokątny, portretowy), zaś Reno 4 Pro - 48, 12 i 13 Mpx (główny z OIS, szerokokątny, tele). Co ciekawe, model Pro będzie mieć pojedynczy aparat do selfie 32 Mpx, zaś Reno 4 ma mieć z przodu aparat podwójny - 32+2 Mpx. Reno 4 Pro będzie nieco lżejszy i cieńszy od modelu bazowego: 172 g+7,6 mm vs 183 g+7,8 mm.

Warto też zwrócić uwagę na dość duży napis "Reno Glow" na jednym z pokazanych urządzeń. Na razie nie wiemy, czego on dotyczy. Możliwe, że to po prostu nazwa wersji kolorystycznej... Model podstawowy będzie oferowany w trzech kolorach, a w Reno 4 Pro przewidziano trzy oraz jeden "ekskluzywny" kolor. Biorąc pod uwagę czas, jaki upłynął od prezentacji Reno 3, przecieki powinny zacząć pojawiać się już wkrótce... Zastanawiająca jest też nazwa telefonu. W Chinach 4 uchodzi za liczbę pechową, jak u nas 13. Czyżby Oppo nie wierzyło w przesądy?

Na podstawie informacji TENAA 1, 2

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł skomentowano już 2 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 2.
50,0% 
 0,0% 
 50,0% 
DAW
chodzi pewnie o 2baterie złaczone dla szybszego ładowania
.8.114.30 | 25 May 2020, 18:05
Antek Boy
A w wersji Pro będzie 90 Hz ?
.202.173.216 | 25 May 2020, 18:05