R E K L A M A

Huawei Nova 6 5G z wysoką oceną za selfie

Opublikowane:
fot. DxOMark

Popolarny, ale i kontrowersyjny benchmark fotograficzny DxO przedpremierowo ocenił nadchodzący model Huawei Nova 6 5G. Niestety, opublikowano jedynie ocenę za selfie...

Nie mam pojęcia, dlaczego opublikowano wyłącznie test przedniego aparatu... Możliwe, że testy tylnej kamery są bardziej pracochłonne i zabrakło na nie czasu, ale dopuszczam również myśl, że producent był zainteresowany tylko oceną przedniego aparatu, bowiem to on będzie zapewne główną osią promocji Nova 6.

Jakkolwiek by nie było, przedni aparat Nova 6 został oceniony wysoko. Otrzymał 100 punktów, wyprzedając o punkt Samsunga Galaxy Note 10+ 5G i o dwa Asusa ZenFone 6. Warto zaznaczyć, że czołówka listy ma dość wyrównane oceny, różniące się o punkt czy dwa.

Przedni aparat Nova 6 doceniono za dobrą ekspozycję w prawie wszystkich warunkach, działanie HDR oraz odwzorowanie odcieni skóry i zwykle dokładny balans bieli. Pochwalono cyfrowe upiększanie, zachowujące unikalne rysy twarzy, ale zganiono odwzorowanie kolorów na zdjęciach we wnętrzach. Zwrócono uwagę na dobrą kontrolę artefaktów obrazu, wytykając jedynie występowanie efektu flary. Dobrze oceniono także niski poziom błędów przy generowaniu efektu bokeh, podobnie dobrze oceniono również filmowanie, wytykając jednak brak obsługi HDR w filmach, co może utrudniać nagrywanie w cieniu i zmiennych warunkach oświetleniowych. DxO zwraca uwagę, że jakość filmów nieco spada w słabym świetle - szczegóły są tracone, a pojawia się szum luminancji.

Na podstawie informacji DxO

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!