R E K L A M A

Ile kosztuje naprawa ekranu w Mate X?

Opublikowane:
Cennik serwisu Mate X
Cennik serwisu Mate X
fot. IThome

Mate X, który od kilku dni jest dostępny w Chinach i sprzedaje się nad wyraz dobrze, nie jest raczej sprzętem o podwyższonej wytrzymałości. Ryzyko uszkodzenia jest realne, warto zatem sprawdzić, ile kosztuje naprawa...

Przypomnijmy, Mate X kosztuje w Chinach 16999 juanów, czyli 2420 USD lub 9400 zł. Jesteście ciekawi, ile kosztuje wymiana uszkodzonego, elastycznego wyświetlacza? Kwota jest nieco przerażająca, wynosi bowiem 7080 juanów, czyli 1010 USD lub 3900 zł. Jeśli jednak spojrzymy na cenę całego telefonu, może się okazać, że znajdziemy modele, w których wymiana wyświetlacza będzie zdecydowanie mniej opłacalna, niż w tym przypadku. Pomijając abstrakcyjność cennika, warto zauważyć, że naprawa pękniętego ekranu to nawet nie połowa wartości całego urządzenia - a raczej 1/3 jego ceny. To niezłe proporcje, prawda?

Kolejną, dość drogą pozycją w cenniku jest płyta główna - za 3579 juanów, czyli 510 USD lub 1980 zł. Naprawa modułów fotograficznych czy obudowy będą już zdecydowanie tańsze (ok. 360-700 juanów, czyli 50-100 USD i 200-400), zaś bateria jest nieproporcjonalnie tanie, w odniesieniu do ceny telefonu - tylko 278 juanów, czyli 40 dolarów lub 155 zł. Jak zatem widzicie, pod względem kosztów serwisowania, Mate X właściwie nie odbiega od standardowych smartfonów. Cena giętkiego wyświetlacza może przerażać, ale jeśli porównamy ją do ceny całego telefonu, możemy uznać ją nawet za sensowną, rozważając opłacalność rekonstrukcji urządzenia. To oczywiście ceny z rynku chińskiego, ale nie podejrzewam, by globalne różniły się znacząco (oczywiście nie uwzględniając lokalnych podatków...).

itHome

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!