R E K L A M A

Składany Huawei Mate X zadebiutował w Chinach

Opublikowane:

Huawei wypuścił na rynek swojego składanego Mate'a X. Na razie urządzenie jest dostępne tylko w Chinach - i pozbawione aplikacji Google'a.

Chiński gigant technologiczny rozpoczął sprzedaż swojego pierwszego składanego smartfonu bez aplikacji Google lub procesorów wyprodukowanych w USA. Mate X wszedł do sprzedaży w piątek w sklepie internetowym Huawei w Chinach w cenie 16 999 juanów (ok. 9382 zł). Ma współzawodniczyć z wprowadzonym we wrześniu Samsung Galaxy Fold czy świeżutką Motorolą RAZR - wszystkie są w podobnej, bardzo wysokiej półce cenowej.

Mate X wykorzystuje chipset Kirin 980 i Balong 5000 Huawei zamiast układów od Qualcomm lub innych dostawców w USA. Do tego ma 8 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci wewnętrznej. Energii dostarcza ogniwo o pojemności 4500 mAh Po otwarciu smartfon oferuje wyświetlacz o rozdzielczości 2480 × 2200 pikseli, który ma wymiary 14,6 na 16,1 centymetra. Natomiast po zamknięciu mamy dwa wyświetlacze: 6,6-calowy o rozdzielczości 2480×1148 pikseli z frontu oraz 6,3-calowy o rozdzielczości 2480 × 892 pikseli z tyłu. Smartfon wykorzystuje system operacyjny EMUI 9 Huawei, który jest oparty na systemie Android firmy Google. Firma może korzystać z wersji Androida typu open source. Jest wyposażony w chińskie alternatywy dla aplikacji Google'a - które w Chinach nie mają znaczenia, bo i tak nie są licencjonowane przez Pekin. Ale na rynku globalnym będzie to spory problem dla producenta.

Źródło:Digit.in

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!