R E K L A M A

Światowa czołówka AnTuTu - i znów Xiaomi Mi 9

Opublikowane:
10 najmocniejszych smartfonów wg AnTuTu
10 najmocniejszych smartfonów wg AnTuTu
fot. AnTuTu

Niedawno mogliśmy zapoznać się z marcowym rankingiem najwydajniejszych smartfonów na rynku chińskim. Czas spojrzeć na globalne zestawienie według benchmarku AnTuTu.

W rankingu światowym, podobnie jak w chińskim, bryluje Xiaomi Mi 9 - ale, co ciekawe, nie ujęto tu wariantu Transparent Edition - możliwe, że wyniki wliczono w średnią Mi 9... Trecie miejsce, niezmiennie, należy do Vivo iQOO Monster, ale na drugą pozycję wskoczył Samsung Galaxy S10 - ale w wariancie ze Snapdragonem 855. Ten z Exynosem, identycznie jak w Chinach jest na 4. i 5. miejscu (wersja S10+ oczywiście wyżej).

Dalej są już jednak znaczące zmiany - nie ma Nubii czy Lenovo, pojawiają się za to Huawei P30 Pro i Xiaomi Mi Mix 3 (odpowiednio 9. i 10. miejsce), zaś Honor V20 i Huawei Mate 20 Pro notują awans względem chińskiego zestawienia na miejsca 7. i 8. Jak zatem widzicie, chiński ranking nie jest wcale aż tak bardzo oderwany od naszej rzeczywistości, ale - zgodnie z tym, co napisałem poprzednio - po prostu uwzględnia nieco inne modele, ze względu na ich popularność. Te, które globalnie nie są powszechnie znane, w Chinach bywają bardzo popularne - i odwrotnie, niektóre modele powszechne na wielu innych rynkach, w Chinach mogą stanowić promil ogółu. Mimo to, czołówka wygląda podobnie...

Na podstawie AnTuTu

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!