- Strona główna
- Telefony Redmi
- Smartfon Note 8T
-
6.3" IPS TFT 1080 x 2340 px
Proporcje ekranu: 19.5:9 -
161.15 x 75.40 x 8.60 mm 199.80 g
-
48 Mpx Przedni: 13 Mpx
-
Li-Po 4000 mAh
-
3 GB, 4 GB
-
32 GB, 64 GB, 128 GB
-
Qualcomm Snapdragon 665 SM6125
-
IV kwartał 2019
(6 lat 6 miesięcy temu) -
465.12 C2T Współczynnik pojemności baterii do grubości
-
80.20% Współczynnik wielkości ekranu do obudowy
| Marka |
Redmi Zobacz Smartfony Redmi |
|---|---|
| Rodzina telefonów |
Redmi Note 8 (4 urządzenia) |
| Model | Note 8T |
| Inne nazwy | Xiaomi Redmi Note 8T |
| Wprowadzony na rynek |
IV kwartał 2019 (6 lat 6 miesięcy temu) |
| Cena |
Brak informacji o cenach
Ustaw alert cenowy
|
| Ten telefon jest dostępny w sieci |
![]() ![]() ![]() ![]() |
| Rodzaj | Dotykowy (bez klawiatury) |
| Wymiary | 161.15 x 75.40 x 8.60 mm |
| Waga | 199.80 g |
| Kolor |
Dostępne w 5 wariantach:
|
| Wyświetlacz |
Kolorowy / IPS TFT 16,7 milionów kolorów 1080 x 2340 px (6.30") 409 ppi ∼80.2% screen-to-body ratio |
| Ochrona wyświetlacza | Corning Gorilla Glass 5 |
| Max. czas rozmów |
|
| Max. czas czuwania |
|
| Standardowa bateria |
Li-Po 4000 mAh 465.12 C2T - capacity to thickness |
| Szybkie ładowanie | Quick Charge |
| Ładowarka w zestawie |
|
| Ładowanie indukcyjne |
|
| Pamięć wbudowana |
Dostępne w 3 wariantach:
|
| Pamięć dla użytkownika | Brak danych |
| Pamięć RAM |
Dostępne w 2 wariantach:
|
| Karty pamięci |
|
| System operacyjny | Android 9.0 Pie |
| Interfejs | MIUI 10 |
| Procesor |
Qualcomm Snapdragon 665 SM6125
Zegar procesora: 2.00 GHz Liczba rdzeni: 8 GPU: Adreno 610 czytaj więcej 11 nm LPP, 4x Kryo 260 Gold @2 GHz + 4x Kryo 260 Silver @1,8 GHz; modem Qualcomm Snapdragon X12 LTE, pobieranie do 600 Mb/s, wysyłanie do 150,8 Mb/s; technologie komunikacyjne: TD-SCDMA, LTE TDD, LTE Broadcast, CDMA 1x, EV-DO, WCDMA (DB-DC-HSDPA), Qualcomm Snapdragon All Mode, GSM/EDGE, LTE FDD, WCDMA (DC-HSUPA); interfejsy lokalne: WiFi 802.11 a/b/g/n/ac, MIMO 1x1, BT 5.0, USB 3.1; obsługa aparatów foto: pojedynczy do 48 Mpx, pojedynczy do 25 Mpx z MFNR, ZSL, 30 fps; zapis wideo: do 4K @30 fps, H.264, slow-motion do 720p @240 fps, do 1080p @120 fps; obsługa wyświetlaczy: do FHD+ 1080x2520 px, zewnętrzny do FHD |
| Standardy |
GSM, UMTS, LTE, TD-SCDMA
czytaj więcej
|
| Standard GSM | 850 900 1800 1900 |
| Standard UMTS | 850 900 1700 1900 2100 |
| Standard LTE |
FDD LTE: 2600, 2100, 1900, 1800, 1700, 900, 850, 800, 700 TDD LTE: 2600, 2300 |
| Standard 5G |
|
| Standard CDMA |
|
| Standard TD-SCDMA | 1900 2000 |
| Ekran dotykowy |
|
| Dwie karty SIM (DualSIM) |
|
| Standard kart(y) SIM | nanoSIM, nanoSIM |
| Tryb DualSIM | dual standby |
| Hybrydowy DualSIM |
|
| EAN |
Dostępne w 15 wariantach:
|
| MPN |
Dostępne w 12 wariantach:
|
HISTORIA CEN
INFORMACJE DODATKOWE
-
Główny tylny aparat 48 Mpx, piksele 0,8 µm, czujnik 1/2", FoV 79.4°, 6-częściowy obiektyw, 4-w-1 Super Pixel (12 MPx, 1,6 µm). Drugi tylny aparat z szerokokątnym obiektywem, 8 Mpx, piksele 1,12 µm, FoV 120°. Trzeci tylny aparat do zdjęć makro, 2 Mpx, piksele 1,75 µm; czwarty tylny aparat do pomiaru głębi, 2 Mpx, piksele 1,75 µm. Dodatkowe tryby nagrywania wideo: 1080p @30 fps / 60 fps; 720p @30 fps; 1080p slow motion @120 fps; 720p slow motion @120 fps / 240 fps. Ładowanie 18 W.
APARAT FOTOGRAFICZNY - TYŁ
-
Model matrycySony IMX586
-
Matryca48 Mpx
-
Rozdzielczość8000x6000 px
-
Zoom cyfrowy
-
Lampa błyskowa
LED
-
Rozdzielczość video3840x2160
-
Formaty videoH.263, H.264, H.265, MPEG4
-
DodatkoweAF, f/1.75
-
Matryca8 Mpx
-
Zoom cyfrowy
-
Lampa błyskowa
LED
-
DodatkoweFF
-
Matryca2 Mpx
-
Zoom cyfrowy
-
Lampa błyskowa
LED
-
DodatkoweAF
-
Matryca2 Mpx
-
Zoom cyfrowy
-
Lampa błyskowa
LED
-
DodatkoweFF
APARAT FOTOGRAFICZNY - PRZÓD
-
Model matrycyOmniVision OV13855
-
Matryca13 Mpx
-
Rozdzielczość4224x3136 px
-
Zoom cyfrowy
-
Lampa błyskowa
-
Rozdzielczość video1920x1080
-
Formaty videoH.263, H.264, H.265, MPEG4
-
DodatkoweFF, f/2.0
CZUJNIKI
-
Akcelerometr
-
Zbliżeniowy
-
Światła
-
Magnetometr
-
Żyroskop
-
Barometr
-
Wysokościomierz
-
Grawitacyjny
-
Efektu Halla
-
Skaner tęczówki
-
Czytnik linii papilarnych
-
Termometr
-
Higrometr
-
Pulsometr
-
Pulsoksymetr
-
Czujnik ciśnienia krwi
TRANSMISJA DANYCH
-
HSDPA42.20 Mbit/s
-
HSUPA5.76 Mbit/s
-
HSPA
-
HSPA+
-
LTE DL603.00 Mbit/s
-
LTE UP150.80 Mbit/s
-
GPRS
-
EDGE
-
Bluetooth
v4.2
-
Profil A2DP
-
WiFi
v802.11 a/b/g/n/ac
czytaj więcej -
Częstotliwości WiFi2,4 GHz; 5 GHz
-
Prędkość WiFido 6,9 Gbit/s
-
Zasięg WiFi w pomieszczeniudo 70 m
-
Zasięg WiFi na otwartej przestrzenido 140 m
-
Hotspot WiFi
-
Generacje WiFiWiFi 4, WiFi 5
-
WiFi Direct
-
WiFi Display
-
DLNA
-
Podczerwień
-
USB
v2.0 OTG
Type-C -
Moduł GPS
-
Obsługa A-GPS
-
Obsługa GLONASS
-
Obsługa Beidou
-
NFC
KOMUNIKACJA I WIADOMOŚCI
-
Poł. oczekujące
-
Poł. konferencyjne
-
Przekierowania
-
Push To Talk
-
Instant Messenger
-
SMS
-
Pamięć SMS
-
MMS
-
Słownik
T9
-
Klient e-mail
-
Protokoły e-mailPOP3, IMAP4, SMTP
-
Sprzętowa QWERTY
-
Czytnik RSS
MULTIMEDIA
-
Radio
-
Obsługa mp3
-
Głośniki stereo
-
Audio Jack3.5 mm
-
HD Voice
-
Formaty dźwiękuAAC, AAC+, AMR, FLAC, MID, MKA, OGG, WAV, eAAC+
-
Video dzwonki
-
Java
ART
-
Videotelefon
-
Telewizja DVB-H
-
Wyjście TV
PIM I FUNKCJE DODATKOWE
-
Zegarek
-
Stoper
-
Alarm
-
Kalkulator
-
Przelicznik walut
-
Organizer
-
Kalendarz
-
Tryb samolotowy
-
Dane i faks
-
Wybieranie głosowe
-
Głośnomówiący
-
Dyktafon
-
Vibra
WYKRES POPULARNOŚCI
Redmi Note 8T
WIDEORECENZJA Redmi Note 8T
Kup: Redmi Note 8T
FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA
cryingsouljah
Mam go już serdecznie dosyć, ale po 7 latach posiadania mogę stwierdzić, że jest nie do zajechania.
hexhexhex
Kupiliśmy córce albo w 2019, albo 2020 roku, chyba ma wersję 4 GB / 64 GB. Jakiś czas temu rzuciłem go w kąt, gdyż myślałem, że padła płyta główna. Nic bardziej mylnego. Kupiłem ostatnio na próbę baterię, wymieniłem i śmiga dalej. Córka korzysta z niego nadal (zamiast nowszego Redmi 13 kupionego rok temu, którego wykonanie pozostawia sporo do życzenia ? dwie awarie LCD, raz stłuczenie i wylanie ekranu, teraz niedawno pasy i brak dotyku). Mimo że szybkość po aktualizacjach aplikacji nie jest już taka sama, do podstawowego korzystania przez córkę, czyli social media, zdjęcia, Messenger, WhatsApp czy YouTube, telefon działa :). Stary Snapdragon daje radę ;). Spadał wiele razy i nic na szczęście się nie stało, czyli jest odporny :D. Bateria 4000 mAh ? szału nie ma, wiadomo, zależy, kto jak korzysta, ale biorąc pod uwagę rozmiar wyświetlacza 6,3 cala, to wytrzymuje adekwatnie do użytkowania.
Rafał
Witam, nie mam pojęcia jak się skontaktować w sprawie mojej niedawnej recenzji o tym telefonie. Lecz jeśli kazda recenzja przechodzi weryfikacje, to mam nadzieję, że trafi to do Autora "dopisku", nie ma sensu umieszczać tego jako recenzje.
Chciałbym mimo wszystko usłyszeć, co autor "dopisku" będzie o tym myślał.
Autor skupił się na udowodnieniu, że telefon posiada matryce 48mp. Teoretycznie tak, w praktyce nie. Zródło moich informacji nie jest wymysłem, lecz zwykłym wynikiem dyskusji z innymi przejętymi użytkownikami.
Xiaomi uważa, że 8t posiada sony imx586 i storage type UFS. Tak jak Autor wspomniał - benchmarki etc faktycznie nie zawsze pokazują poprawne informacje, lecz CIT od xiaomi, wydaje się być najbardziej rzetelnym żrodłem, zaglądając tam dowiadujemy się, że nasz telefon nie posiada imx586, jak i nie posiada samsung s5kgm2, tylko s5kgm1, storage type też jest inny - eMMC
W skróconej wersji żrodła: https://imgur.com/a/EYwd2Rm
Link do tematu: https://forum.xda-developers.com/redmi-note-8/how-to/xiaomi-india-claims-redmi-note-8-sony-t4018293
Uważam dalej, że specyfikacja powinna zostać edytowana, bo dyskutować można bez końca, a użytkownicy dalej żyją w błędzie, bebechy są inne
Pozdrawiam i życze Miłego dnia, [email protected]
Nie mam na to czasu, ale dobrze. Problemem nie jest matryca, bo producent w zależności od regionu może zainstalować inną i wcale o tym nie poinformować - tu nie ma żadnych wątpliwości (Bardzo możliwe, że producent instaluje w części serii matrycę Samsunga - ja z tym nie dyskutuję, bo to prawdopodobne. Po prostu mGSM podaje tę, która jest podawana przez producenta.). Robił i robi to nadal np. Samsung w swoich smartfonach, więc Xiaomi nie byłoby jakimś dziwnym wyjątkiem. Problemem jest to, że - wybacz, to nie ocena człowieka, tylko treści tego co napisałeś - nie do końca chyba rozumiesz o czym piszesz. Odniosłem się wyłącznie do zdania: "Xiaomi redmi 8t nie posiada matrycy Sony 48 MPx, 8t posiada aparat z matrycą samsunga 12 Mpx z przeskalowaną rozdzielczością do 48. dokładniej- - Samsung S5KGM2"
Nawet nie wiem od czego zacząć. Otóż Xiaomi Redmi 8t ma matrycę 48 Mpx bez względu na to czy jest to matryca Sony, czy matryca Samsunga. Zarówno Samsung S5KGM2, jak i Sony IMX586 są matrycami o rozdzielczości ~48 Mpx. Samsung S5KGM2 to matryca 48 Mpx, a nie 12 Mpx jak twierdzisz. Pojęcie "skalowania" odnosi się do interpolacji zdjęć np. z matrycy 8 Mpx do 13 Mpx i jest to proces stratny, polegający na zwykłym powiększeniu software'owym. Nie można "skalować rozdzielczości matrycy", bo to wbrew fizyce (można tę rozdzielczość modyfikować na różne sposoby - i aparaty robią to pozwalając na robienie zdjęć różnymi wycinkami matrycy w zależności np. od aspektu zdjęcia); można ewentualnie skalować rozdzielczość zdjęcia zarówno zwiększając ją, jak i zmniejszając. Tu mamy do czynienia z procesem bardziej skomplikowanym niż zwykłe skalowanie, ale odsyłam do publicznie dostępnych materiałów dowolnego producenta matryc fotograficznych. Istotne jest natomiast to, że z matrycy o rozdzielczości 48 Mpx jest w tym konkretnym wypadku robione zdjęcie 12 Mpx, a nie odwrotnie! - jak zechciałeś napisać.
Zajrzałem do linkowanego w dyskusji artykułu. Po pierwsze jest tam mowa o matrycy Samsung S5KGM1 (która może być uznawana za matrycę o rozdzielczości 12 Mpx, choć Samung upiera się że to kwestia różnych technologii i punktów widzenia: "The ISOCELL GM1 is a 48Mp image sensor with 12Mp output"), a nie Samsung S5KGM2 (o której to matrycy pisałeś wyżej). Po drugie, gdyby były wątpliwości, tu jest specyfikacja S5KGM2 podawana przez Samsunga:
https://www.samsung.com/semiconductor/minisite/isocell/mobile-image-sensors/isocell-bright-gm2/
Mogę bazować wyłącznie na informacjach podanych przez producenta. Niestety w przeciwieństwie do Sony, które to robi (choć nieregularnie) Samsung nie udostępnia publicznie obszerniejszej dokumentacji technicznej swoich matryc.
Nie odnosiłem się do standardu pamięci. Nie dyskutuję na ten temat, ponieważ nie mam wiedzy. Producent nie zechciał podać szczegółów.
Puszczam te wszystkie odnośniki, chociaż nie do końca wiem po co są potrzebne. Pracuję w tej branży niemal od początku jej istnienia. Rozumiem, że dla kogoś może być odkryciem, że w zależności od regionu, serii produkcyjnej, czy wersji modelu 2, 3, czy 4 smartfony o tej samej nazwie mogą mieć inną specyfikację. Tak, mogą: aparatami, NFC, WiFi, częstotliwościami, czujnikami, producentem wyświetlacza i pamięci, pamięciami i w zasadzie wszystkim innym. Ostatnio nawet pod tą samą nazwą w różnych regionach można znaleźć kompletnie inne smartfony. Dlatego zawsze przed zakupem należy sprawdzać wszystko osobiście u konkretnego sprzedawcy i godzić się z tym, że nie każdy szczegół jest możliwy do sprawdzenia. "Pracownicy producenta" mogą udzielać błędnych informacji. Nie ze złośliwości, tylko z niewiedzy będąc przekonani, że przecież wiedzą. Nie ma w tym nic dziwnego - ale rozumiem, że nie ma nic dziwnego dla mnie. Benchmarki kłamią, ponieważ pokazują tylko to, na co im pozwala oprogramowanie smartfona. A oprogramowanie może kłamać. W ten sposób niektórzy niszowi chińscy producenci są w stanie podawać benchmarkom zawyżone pojemności pamięci, czy baterii. A nawet inny procesor, bo czemu nie?
mGSM.pl podaje to, co podaje producent w konkretnym miejscu. Jeśli dane są rozbieżne i mamy o tym wiedzę, piszemy o tym. Jeśli użytkownicy poprawiają, a poprawkę można zweryfikować na stronach/w dokumentacji producenta albo w dokumentacji organizacji certyfikujących, albo praktycznie mając smartfona w ręce/oglądając film z tym modelem - poprawiamy albo uzupełniamy informacje. Wyniku benchmarków i programów odpytujących oprogramowanie smartfona, czy dyskusje użytkowników - na choćby najbardziej renomowanych stronach - nie są dla nas źródłem danych. Na koniec przepraszam, ale obawiam się, że to jest koniec dyskusji na ten temat, chyba że masz rzeczywiście linki do źródeł o których wspomniałem - w takim wypadku z przyjemnością poprawię albo uzupełnię dane. Dziękuję za rozmowę. (jf)
yusta
Telefonu używam od 7 miesięcy. Od początku wiele rzeczy mnie drażniło, ale po ostatniej aktualizacji systemu jest totalna porażka. Zwłaszcza z perspektywy użytkownika - laika. Skupię się na wadach, bo oprócz ceny i ładnego wyglądu nie zanotowałam WIĘCEJ zalet (przynajmniej w porównaniu do moich poprzednich smartfonów).
1. Aparat - tak wychwalany, ale zrobienie ostrego zdjęcia graniczy z cudem. Dodatkowo, system aplikuje jakiś dziwny efekt redukcji szumów, czy też upiększania, przez co na większości zdjęć twarze wychodzą tak rozmyte, że zdjęcia nie nadają się do niczego (i nie chodzi o to, że są nieostre - zdjęcie jest żyleta, tylko na twarzy pojawia się taki blur, że efekt jest wręcz psychodeliczny).
2. W trakcie połączenia osoba po drugiej stronie często nie słyszy mnie. Trzeba się rozłączyć i wykonać połączenie raz jeszcze. Pierwszy raz spotykam się z czymś podobnym w telefonie!
3. Lagi i zwiechy - pojawiły się po ostatniej aktualizacji. Po włączeniu telefonu trzeba odczekać wiele sekund aby ikony na pulpicie zaczęły się pojawiać!! To samo dzieje się np. po zamknięciu jakiejś aplikacji. Zaczęło się tak dziać nagle. Myślałam, że to problem z przeładowaną pamięcią, ale nie - na 128GB wciąż wolne jest prawie 50GB. Wtedy przypomniałam sobie, że niedawno miałam aktualizację systemu. Nie pomaga restart ani czyszczenie telefonu.
4. Telefon bez przerwy żąda ode mnie jakichś zgód na gromadzenie danych przez Xiaomi, itd!! Na przykład przy otwieraniu folderu Pobrane!! Nie wiem o co chodzi, alr inne telefony (w tym chińskie) nigdy czegoś podobnego nie robiły.
5. Aparat jak dla mnie działa wolno. Klikam serię zdjęć, a robi się tylko co któreś.
6. Mam wrażenie, że niektóre aplikacje działają na nim gorzej, na przykład mój bank. Często np. przy robieniu płatności nie wyskakuje powiadomienie z banku o zatwierdzeniu przelewu, tylko muszę robić to na okrętkę. W Honorze wszystko wyskakiwało aż miło.
7. Bateria - przy raczej normalnym użytkowaniu wytrzymuje mi JEDEN dzień. Jeśli telefon jest obciążony mocno, np. nawigacją, krócej niż jeden dzień.
8. Ekran dotykowy jest tak wrażliwy (nawet po wyłączeniu trybu rękawiczki), że nawet jak go nie dotykam to się klikają różne rzeczy. Pisząc w trybie swype kiepsko jest "wyprodukować" żądany wyraz...
9. Domyślna przeglądarka nie przekonuje mnie.
To tylko niektóre, te najbardziej uciążliwe niedogodności. Raczej nigdy już nie kupię Xiaomi.
Rafał
Pierwsza uwaga: Xiaomi redmi 8t nie posiada matrycy Sony 48 MPx, 8t posiada aparat z matrycą samsunga 12 Mpx z przeskalowaną rozdzielczością do 48. dokładniej- - Samsung S5KGM2
Jak widzę, opinie są mieszane, ale zawsze telefon będzie oceniony negatywnie jeżeli ktoś nie umie go używać (zrozumieć, rozpracować, znaleźć rozwiązania na ewentualne mankamenty)
Dla mnie jako dla zaawansowanego użytkownika telefonów Xiaomi 8t okazał się neutralny. Jakość zwykłych zdjęć jest marna, portrety wychodzą dobrze, wideo jest również satysfakcjonujące, ale nie posiada stabilizacji, zdjęcia w nocy za to są świetne, najlepszym rozwiązaniem na jakość jest GCAM. Ui działa szybko i sprawnie, podstawowe funkcje bez większych różnic.
Jako fan sony jestem zdruzgotany wyświetlaczem w tym modelu, jest duży i ładnie wszystko na nim widać, niestety nie posiada żadnych "ulepszeń obrazu" co nie przeszkadza w użytkowaniu, lecz razi w oczy podczas porównania z owym sony. 8t odpalił wiele wymagających gier z google play, w dobrych klatkach, bez większych problemów z płynnością.
Głośnik jest bardzo głośny (dla mnie duży plus, sony jest ciche)
Wygląd fenomenalny, umieszczenie kamer dostateczne, można narzekać, że wystają za bardzo, ramka + szkło na aparat rozwiązują problem.
Bateria jest dobra, nawet powiem że świetna, czasami zleci szybciej, lecz często była sytuacja w których używałem telefonu pare godzin na od 15%.
Telefon dostateczny, nie najlepszy, potrafi zdenerwować jak i zaskoczyć.
Smartfon ma matrycę 48 Mpx. Domyślna rozdzielczość dla zdjęć to 12 Mpx, ponieważ oprogramowanie zbiera po 4 piksele, żeby uzyskać coś, co producent nazywa "Super Pixelem". Informacje o tym, że aparat ma 12 Mpx pochodzą z idiotycznych benchmarków, które nie są w stanie wykryć konfiguracji sprzętowej, tylko odpytują nieudolnie api Androida oraz od użytkowników, którzy bezkrytycznie wierzą idiotycznym benchmarkom, które nie są w stanie wykryć konfiguracji sprzętowej, tylko odpytują nieudolnie api Androida. Producenci posługują się różnymi rodzajami szemranego marketingu, ale nawet Xiaomi nie podaje aparatu 48 Mpx, jeśli w środku jest matryca 12 Mpx. To kwestia faktów, a nie opinii. Niemniej indywidualnie wierzyć można sobie w co się chce. Proszę jedynie grzecznie o niewprowadzanie w błąd innych użytkowników (albo potencjalnych użytkowników) smartfona. W razie recydywy, chętnie nakarmię devnulla. (jf)
Aycar
Użytkuję od 6 miesięcy. Wygląda jak milion dolarów. Na tym zalety się kończą. Pomimo mocnych "wnętrzności" muli, zwalnia, czasami potrafi się zatrzymać. Bezustannie używam fabrycznie zainstalowanego przyspieszacza - pomaga na jakiś czas po czym znów zwalnia. Wcześniejszy Huawei z tej samej półki tego nie wymagał. Aplikacje fabryczne zawierają mnóstwo reklam. Nie rozumiem i nie akceptuję tego. Brak fabrycznej aplikacji do poczty email. Huawei miał swoją świetnej jakości, tu brak, a wszelkie obce ściągane ze sklepu nie dają komfortu pracy. Czujniki działają niewłaściwie. Czujnik bliskości twarzy nie pozwala na trzymanie telefonu ramieniem przy uchu, aby uwolnić ręce, co robi niemal każdy użytkownik. Ekran sam się podświetla, uchem lub policzkiem włącza się pauzę rozmowy, rozmówca nie wiedząc co się dzieje rozłącza się. Katastrofa. Obrót ekranu mam wyłączony, bo czujnik kręci ekranem przy drobnych ruchach telefonu. Nie mam jak korzystać. Przy próbie odblokowania odciskiem palca w samochodzie ekran wypisuje, abym nie zasłaniał obszaru słuchawki i nie pozwala na odblokowanie. Nie mam pojęcia o co chodzi, ale w aucie to niebezpieczne i mam tego dość. A od ostatniej aktualizacji nie działa szybkie wyszukiwanie kontaktów. Wszystko co znałem z poprzednio używanych telefonów i nie zwracało mojej uwagi tu jest absorbujące i zmusza mnie do zmiany nawyków. Mam go dość. Niestety, pozostało mi jeszcze półtora roku do końca umowy. Nie rozumiem intencji inżynierów Xiaomi odpowiedzialnych za wykonanie tego telefonu. Mój kolega użytkujący model wyższy ma dokładnie to samo, więc ta marka tak po prostu ma. Szkoda.
KrisR
Xiaomi redmi note 8T -
Telefon niestety posiada kilka wad i zalet.
Zalety:
Wyświetlacz - dobrze widać w słońcu (jasność 100%) w porównaniu np z Motorolą One.
Gps radzi sobie całkiem dobrze bez internetu i google - dokładna lokalizacja.
Bateria dłużej trzyma niż w Motoroli można wyciągnąć 10 godz na włączonym ekranie (65-70% jasność ekranu), a zdarza się i więcej.
Złącze słuchawkowe.
Wady:
Dużą wadą jest bardzo słabo świecąca latarka, dużo, dużo gorzej niż w Motoroli, a w starszym modelu Redmi 6 latarka świeci super.
Wadą też jest wystający aparat, oryginalne etui jest OK bo ma dodatkowy rant wzdłuż obiektywów chroniąc częściowo przed zarysowaniem. Kupując inne etui trzeba koniecznie na to zwrócić uwagę, porysowane szkło aparatu to niestety gorsza jakość zdjęć.
Spada prędkość internetu wifi np: bez bluetooth jest powiedzmy 40Mb/s, gdy włączy się bluetooth (tyko włączone), spada do powiedzmy 25Mb/s, trudno to dokładnie sprawdzić. Pomiary powtarzane wiele razy. U wielu osób jest jeszcze gorzej, a dużo osób korzysta z wifi i bluetooth jednocześnie.
Uwagi:
Jak dla mnie wyjście słuchawkowe na dole nie jest dobrym rozwiązaniem, u góry jest dużo wygodniejsze, kwestia gustu.
Regulacja ekranu tryb nocny w Redmi 6 działa OK, natomiast tu na min. białe tło jest z dużym odcieniem czerwieni, niestety już nie zmniejszy.
Statystyki baterii pokazują tylko ostatnie 24 godz, a nie całość od pełnego naładowania baterii.
Można zainstalować alternatywne aplikacje.
Ogólnie polecam ten model, teraz w cenie 600zł
Olo
Wcześniej posiadałem HTC hatceki, lg-ki, hujałeje, i dwa soniacze gdzie ostatnim był xz1. Xz1 jeszcze na gwarancji przestał ładować, a głośniki trzeszczały. Redmi 8T mam od stycznia i choć xz1 wrociłam z serwisu, wciąż jestem z redmi. Faktem jest że praca z redmi jest zauważalnie wolniejsza niż z xz1, ale wszystko działa płynnie i to wystarcza żeby się nie wkurzać gdy nagle musisz wysłać szybki przelew. Zaskoczeniem jest fakt, że redmi po aktualizacji do 11.0.3 od razu w t-mobile zaczął obsługiwać Volte i vowifi i działa to świetnie. Zasięg lepszy niż xz1. Głośnik głośniejszy niż xz1, może jakość dźwięku bez wodotrysków z głośnika, ale żadnych niepokojących trzask ów. Ciekawostką jest fakt, że redmi obsługuje bez problemu aptx o czym nie pisze nawet producent. Przewagą xz1 jest obudowa (trwałość) oraz wodoodporność. Ekran praktycznie tak samo jak w xz1, jednak w redmi automatyczna regulacja znacznie lepiej i szybciej działa. W xz1 gdy ktoś dzwoni nie jesteś w stanie zobaczyć kto bo ekran z zablokowanego telefonu rozjaśni się po 30 sekundach. Zdjęcia w Sony bliższe rzeczywistości, jednak w trybie ręcznym w redmi zrobisz także świetne. Z odcisku palca nie korzystam, gdyż nie chcę by ktokolwiek miał jego wzór. W trybie Volte nie wyskakuje żadna ikonka tak jak przy vowifi, a mimo to działa. Za cenę 800 zł to dobry telefon. Nigdy nie byłem przekonany do siałomi, jednak widzę że jakość jest na dość wysokim poziomie, oppo przy nim to zabawka z odpustu.
max4510
Witam może podzielę się z normalnymi ludźmi szukającymi telefonu jeśli chodzi porównanie jakość/cena, znowu śmiech mnie ogarnia z tymi negatywnymi komentarzami na temat tego telefonu. ''Za duży, cegła, to się wiesza tamto. Powiem tak ''za duży przecież przed zakupem patrzysz na parametry więc nie rozumiem opinii to myślałeś że po zakupie przyjdzie ci mniejszy ręce opadają. Używam od miesiąca i nie jest to mój pierwszy smartphone tej firmy tylko chyba z 15 i powiem tak, jeśli nie umiesz czegoś skonfigurować to kup sobie nokię 3310 ona pewnie nie sprawi ci tyle problemu. U mnie telefon śmiga aż miło, nie powiem bo przed nim miałem Mi9 Tpro, więc różnica w działaniu jest minimalna ale nie na tyle żeby pisać jakieś negatywy przez osoby które przypuszczam nie miały telefonu w ręce. A co więcej porównując ceny jednego i drugiego Mi9Tpro kupiłem okazyjnie kiedyś tam za 1300zł nowego, a za ten dałem 640zł nowy, więc nie oczekuję od tego tańszego działania w wyższym przedziale cenowym. Płatności zbliżeniowe bez problemu, bateria przy moim średnim użytkowaniu 2 dni, Gps-ok, wifi-ok, bluetooth działa na 2 metry chyba w snach połączenie z moim głośnikiem sprawdziłem i jest to około 25-30 metrów więc ściema. Dalej nie będę się rozpisywał, bo szkoda czasu jeśli szukacie smartphona za około 650-700zł nowego w wersji 4GB/64Gb polecam. I nie słuchajcie pseudo-znawców bo z tych niektórych opinii to tylko można się pośmiać i nic więcej nie wnoszą.
wyjadacz
Trzecia już bodaj moja opinia. Trzecia, bo dużo od softu zależy. Przez wiele miesięcy Xiaomi wymęczyło mnie niestabilnym systemem. Czasem musiałem wręcz przekładać do innego tel kartę, jak dzwoniłem po urzędach, bo czarny ekran w trakcie rozmowy, a tu każą wybierać numer na ekranie. No ale W KOŃCU. MIUI 12.5.2 z Andkiem 11 i póki co (chyba) wszystko działa jak należy, a nawet lepiej. Długo czekałem, ale tchnęli nowe życie w ten telefon nie tylko rozwiązując problemy, które sami poprzednimi aktualizacjami stworzyli, ale też telefon działa szybciej, WIFI działa ponad dwukrotnie szybciej (przy routerze łapało odkąd mam[android9, MIUI 10] góra 20mbit, teraz ponad 40, co nadal szału nie robi, ale jest choć dostatecznie) LTE zawsze świetnie działało (170mbit w centrum Poznania, w nocy), ale system ogólnie śmiga. I teraz już trudno powiedzieć czy Xiaomi polecać czy nie, bo jednak przez wiele miesięcy używałem telefonu nie w pełni funkcjonalnego ("tej, ale weź się rozłącz, bo mi ekran się nie wygasza"). Powiem tak - jeśli normą stanie się stabilny soft od Xiaomi, to zmiotą konkurencję. Przy tym sofcie, gdzie za tel ponad rok temu dałem niecałe 800zł (wersja 4/64), to jest naprawdę dobry sprzęt. Nie lubię przepłacać za telefony, bo siłą rzeczy mogą się uszkodzić/zgubić(choć mi się to właściwie nie zdarza - dwa poprzednie nadal mam, ale mam z tyłu głowy myśl, że tel za 5000 to nie taka smart idea).



