Huawei P8 Lite
Marta
Jest bardzo fajny w użytkowaniu. Posiada dobry aparat. Bateria wytrzymuje dlugo do dwoch dni przy ciągłym użytkowaniu.
Duchu
Telefon działa płynnie. Obsługa intuicyjna. Po aktualizacji androida na wersję 6.0 nie zauważyłem by czas baterii był krótszy. Jedynie co mnie martwi to zasięg jeśli chodzi o korzystanie z LTE (lub zwykłym internetem) . Porównując z Samsung S5 koleżanki (ta sama sieć) koleżanka mogła swobodnie korzystać z internetu ja niestety nie. Nie jest to wina ani oszczędzania energii (funkcja została wyłączona) ani ustawień w telefonie ponieważ weryfikowałem je z wieloma różnymi źródłami. Być może to kwestia karty sim i telefon nie ma tu nic do rzeczy.
normalny
Mam ten telefon prawie rok, aktualizowałem androida do 6.0 i jak na razie jestem z niego bardzo bardzo zadowolony. Normalny.
Moniq
Nie polecam tego telefonu! Wi-fi nie działa,bluetooth nie działa,charczenie podczas niektórych połączeń i echo. Czytajac inne opinie,widzę,że to pewnie niedopracowanie modelu,bądź wada fabryczna.
xXRLMNMXxDPL
Moim zdaniem to dobry telefon tymbardziej za taką cenę. Mam go prawie miesiąc i jak do tej pory mi się sprawdza, moje koleżanki też są z tego modelu zadowolone.
Bielski
Telefon posiadam miesiac i jest świetny nie mam zadnych wiekszych zarzotow. Nie ścina sie mimo tego, ze mam duzo aplikacji.. moze byc to sprawa karty pamieci ktorą posiadam.. 16gb-ową. Ogolnie telefon polecam.
gość
Mam huawei p8 lite od 2 miesięcy i jest u mnie tylko jeden problem, że się strasznie ścina a mam mało aplikacji. Bateria wytrzymuje dobę przy używaniu go. Bardzo fajny telefonik :)
Gabciak
Mój telefon działa perfekcyjnie. ładowanie max.3 godziny i 100 procent. nie scina sie. Leciutki i wygodnie.sie go trzyma. Nie mam zarzutów i moge go z czystym sumieniem polecic.
Julka
Moja ocena tego telefonu od momentu zakupu pikuje w dół...
A mam go mniej niż miesiąc.
Nowy smartfon, a już wyraźnie spowalnia, mimo że nie mam jakichś mocno obciążających aplikacji, a jak z niego korzystam to nie ze wszystkiego naraz ;-)
Więc teoretycznie powinien śmigać.
Szybko się rozładowuje, a za to ładuje się baaaaaardzo długo. Mój poprzedni, bardzo stary już smartfon - Samsung Galaxy S2 Mini to przy P8 Lite demon prędkości jeśli chodzi o ładowanie.
Ten aspekt bardzo utrudnia życie - chciałabym móc podłączyć tel. do ładowania i po dajmy na to 2 godz. mieć 100%, a tu trzeba poczekać dobre 6 jak nie więcej godzin na naładowanie do pełna! Nie miałam jeszcze żadnego innego telefonu, który by się tak długo ładował.
I kolejne dwa wielkie rozczarowania:
1 - aparat. Rzekomo ma stabilizację obrazu, ale bardzo ciężko jest nim zrobić ostre zdjęcie. Miałam okazję potestować przez 2 tygodnie Samsunga A3 2016 i on teoretycznie nie miał stabilizacji. Ale w praktyce bez problemu można nim było zrobić ostre zdjęcie nawet bez wstrzymywania oddechu i zamierania w bezruchu. "Stabilizowanym" P8 Lite zrobić ostre zdjęcie to nie lada wyzwanie.
Tryb HDR robi gorsze zdjęcia niż bez HDRu (jakość wręcz fatalna, bardzo duża ziarnistość).
Do tego wolno reaguje i długo łapie ostrość. Nieraz zdarza się (pewnie przez te problemy z ostrością), że wciskasz spust, a on w ogóle nie robi zdjęcia albo robi za całą długą sekundę.
Tak więc jeśli chcesz mieć smartfona z możliwością szybkiego zrobienia zdjęcia, gdy dzieje się coś niepowtarzalnego, co potrwa ułamek sekundy, omijaj P8 Lite z daleka!
2 - radio i odtwarzacz muzyczny
Wydawało mi się, że standardem w XXI wieku w smartfonach są: equalizer w odtwarzaczu i RDS w radiu. Nawet by mi do głowy nie przyszło, że któryś smartfon może tego nie mieć!
To nawet nie tyle rozczarowanie, co wręcz szok ;-) Szukam i szukam, przekonana, że gdzieś w ustawieniach jest, a tu nic nigdzie.
Mało tego, że nie ma pełnego RDSu w radiu, tam nawet nie ma nazwy stacji!
No żenada, po całości.
W ogóle menu, wygląd i funkcjonalność zarówno radia jak i odtwarzacza muzyki są do niczego. Najgorsze i najbrzydsze, jakie kiedykolwiek spotkałam.
Jakoś dźwięku? Może być. Szczerze, to trudno mi ją ocenić, bo jestem już tak zniechęcona do muzycznej strony tego telefonu, że nie potrafię być obiektywna w kwestii samego dźwięku.
Pozytywy? Chyba nie znalazłam.
Tak więc nie polecam zakupu Huawei P8 Lite i żałuję, że w czasie, gdy robiłam research, przeczytałam tu tak dużo pozytywnych opinii o nim.
To właśnie pod ich wpływem zdecydowałam się na ten telefon, a dopiero teraz pojawiło się jakoś więcej negatywnych ocen...
I jak tu być mądrym "przed szkodą"?
Wesołych Świąt czytelnikom i adminom oraz autorom www.mgsm.pl oraz zadowolenia z Waszych smartfonów ;-)
ale_za_drogo
Telefon jak najbardziej ok!
PS: Czy tylko ja mam takie wrażenie, że dużą część opinii, szczególnie tych negatywnych, piszą analfabeci?? Np: telfon mi się wygioł.., litości. Czy jak palniesz autem w słup, to będziesz chciała gwarancyjną wymianę błotnika? Książkę a nie telefon weź w rękę :)