Xiaomi prezentuje Redmi Note 3 i MiPad 2

Opublikowane:
Xiaomi Redmi Note 3
Xiaomi Redmi Note 3 fot. Xiaomi

Firma Xiaomi zaprezentowała oficjalnie nowy smartfon Redmi Note 3 oraz tablet MiPad 2. Oba urządzenia trafią do sprzedaży jeszcze w listopadzie, a ich głównym atutem ma być korzystna cena.

Oczywiście "korzystna" oznacza w tym przypadku dobry stosunek ceny do możliwości oferowanych przez nowe sprzęty. Smartfon Xiaomi Redmi Note 3 w tańszej odmianie ma kosztować 900 juanów, co po przeliczeniu daje ok. 140 dolarów. Telefon - jako jeden z niewielu w tym segmencie cenowym - ma metalową obudowę, dostępną w kolorach biało- i czarno-srebrnym oraz złotym. Smartfon ma także skaner biometryczny i sporą baterię (4000 mAh), której zastosowanie raczej nie wpłynęło na grubość obudowy urządzenia - wynosi ona 8,65 mm.

Xiaomi Redmi Note 3 otrzymał 5,5-calowy ekran IPS o rozdzielczości FullHD oraz ośmiordzeniowy procesor Mediatek Helio X10 wspomagany grafiką PowerVR G6200 oraz 2 lub 3 GB RAM-u. Na pokładzie znajdziemy również dwa aparaty fotograficzne (13 i 5 Mpx), mamy również moduł LTE i obsługę dwóch kart SIM. Trochę słabiej wygląda kwestia pamięci. Nie widać słowa o gniazdku na microSD, będzie trzeba zatem zadowolić się wewnętrznym nośnikiem 16 GB - lub 32 w droższej - kosztującej 1100 juanów (172 USD) - wersji. Na pocieszenie, dostaniemy wówczas także 3 GB RAM-u. W roli systemu - MIUI 7.

Wraz z nowym smartfonem, Xiaomi wprowadza także tablet MiPad 2. Urządzenie dysponuje 7,9-calowym ekranem o proporcjach 4:3 i rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli. Sercem tabletu jest czterordzeniowy procesor Intel Atom x5-Z8500 z taktowaniem do 2,24 GHz, wspomagany przez 2 GB RAM-u. Tablet dostępny jest z pamięcią wewnętrzną 16 lub 64 GB za - odpowiednio - 1000 i 1300 juanów, czyli 157 i 204 USD.

Co ciekawe, tablet może pracować pod kontrolą systemu MIUI 7, ale będzie również oferowany w wersji z Windows 10. Atutem tabletu może być również niezła bateria, mająca pojemność 6190 mAh, co zapewni do 12,5 godziny czytania lub oglądania filmów, a także nawet 648 godzin czuwania. Wyposażenie tabletu uzupełniają dwa aparaty fotograficzne (8 i 5 Mpx) oraz port USB-C. Wisienką na torcie jest metalowa obudowa dostępna w wersji srebrnej i złotej.

Na podstawie informacji Producenta

O autorze
adam-lukowski.jpg
Adam Łukowski

Od 25 lat w branży nowoczesnych technologii. Pamięta pierwsze komórki i początki mobilnego internetu, ma za sobą również pracę w poczytnych czasopismach. Od początku istnienia mGSM.pl dostarcza aktualności i recenzuje urządzenia, korzystając z wiedzy i nabytego przez lata doświadczenia.

Artykułów: 16254

Ten artykuł skomentowano już 3 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Opinie nie są weryfikowane.
icon up
0,0% 
icon down
 0,0% 
icon unknown opinion
 100,0% 
Default user logo
dodoPL

Opinia neutralna

Dziękuję ;)
*Zamierzam Kupić ;)*
.static.sitel.net.pl | 25.11.2015, 15:11
R E K L A M A
Default user logo
dodoPL

Opinia neutralna

Czy na 1005 w Redmi Note 3 nie bedzie slotu na MICRO SD? Czy ma MICRO USB-C? Czy ma szybkie ladowanie? Jezeli producent tego nie podaje wystrczy tylko napisac :)
Producent tego nie podaje. (jf)
.static.sitel.net.pl | 24.11.2015, 13:11
Default user logo
Kuba

Opinia neutralna

A gdzie Mi5?
O ile wiem, w najbliższych planach producenta, bo oficjalnie jeszcze nie ma żadnej wersji. (jf)
.google.com | 24.11.2015, 12:11
R E K L A M A

Aktualności

Wszystkie aktualności

Recenzje

Wszystkie recenzje


Ostatnio przeglądane

mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies