Render HTC M7 - podobny do iPhone?

Opublikowane:
Odsłuchaj artykuł

UnwiredView uraczył nas grafiką, która ma odzwierciedlać przypuszczalny wygląd smartfonu HTC M7, z którym producent wiąże ogromne nadzieje. Jeśli przepowiednia się sprawdzi, telefon będzie interesujący... ale podobny już chyba widzieliśmy!

M7 jawi się jako model, który ma wyciągnąć HTC z kryzysu, w którym pogrąża się ta uznana firma. Zyski spadają, a przeboju jak nie było, tak nie ma. Karta ma się odwrócić po prezentacji M7, której spodziewamy się z końcem lutego, na MWC w Barcelonie. Według dotychczasowych pogłosek telefon otrzyma 4,7-calowy wyświetlacz FullHD, co przełoży się na imponujący współczynnik gęstości pikseli - 468 ppi, czyli więcej niż w Retinie Apple. Ekran w nowej technologii SoLux ma zapewniać lepsze od klasycznego IPS odzwierciedlenie barw, jasność i kąty czytelności. Wspomina się również o zastosowaniu w nim czterordzeniowego układ Qualcomma taktowanego zegarem 1,7 GHz i wspieranego przez 2 GB pamięci RAM. Dalsze informacje mówią o aż 32 GB pamięci wbudowanej, układzie dźwięku Beats Audio i wbudowanym porcie podczerwieni (!), który pozwoli przekształcić smartfon w pilota zdalnego sterowania. M7 ma mieć ponadto 13-megapikselowy aparat z obiektywem o jasności F/2.0, trybem super slow motion oraz HDR.

Obserwuj nas w Google News Obserwuj
HTC M7Render HTC M7
fot: UnwiredView

Na podstawie dołączonej grafiki możemy spekulować na temat obecności głośników stereo - widoczne po obu stronach wyświetlacza otwory mogą być wylotami głośników, ale równie dobre tylko zagrywką projektanta. Grafika sugeruje ponadto wąską ramkę wokół ekranu i... podobieństwo do iPhone 5. Porównywanie przedniej ścianki M7 z tyłem iPhone nie jest może do końca uzasadnione - ale jeśli render jest bliski prawdy, może szykować się proces... Nowemu HTC nie sposób odmówić jednak elegancji i niebanalnej formy - projekt jest bardzo ciekawy i trochę żałuję, że nie pokazano nam tylnej ścianki. Podejrzewam, że będzie gładka, urozmaicona jedynie przez logo i obiektyw aparatu. Na podstawie dostępnego ujęcia trudno przesądzić, czy obudowa zostanie wykonana z metalu. Obstawiam, że metalowa będzie jedynie ramka, zaś reszta - z poliwęglanu. Jeśli dobrze przyjrzycie się zdjęciu, dostrzeżecie zarys owej ramki. Nie wiem jak wam, ale mnie taki projekt bardzo się podoba!

Zaznaczam jednak - to jedynie render ukazujący domniemany kształt M7 i wizja ta wcale nie musi stać się rzeczywistością. Wygląd nowego modelu pozostaje wciąż w sferze spekulacji, podobnie jak cała przytoczona powyżej specyfikacja!

Na podstawie informacji serwisu UnwiredView

O autorze
adam-lukowski.jpg
Adam Łukowski

Od 25 lat w branży nowoczesnych technologii. Pamięta pierwsze komórki i początki mobilnego internetu, ma za sobą również pracę w poczytnych czasopismach. Od początku istnienia mGSM.pl dostarcza aktualności i recenzuje urządzenia, korzystając z wiedzy i nabytego przez lata doświadczenia.

Artykułów: 17270

Ten artykuł skomentowano już 5 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!

R E K L A M A
Opinie nie są weryfikowane.
icon up
20,0% 
icon down
 20,0% 
icon unknown opinion
 60,0% 
Opinia neutralna

snopek61

Uważam że wygląd ma wiele do siebie , a brak marki na przednim panelu daje na wrażenie trzymania chińskiej podróbki a poza tym w tej kolorystyce czegoś brakuje nie wiem może przy włączonym ekranie będzie lepiej , więcej na temat tego telefonu nie można pisać , ponieważ go nie widziałem tak jak wy co to czytacie.Wygląd nie powala ,a w ostatnim czasie sprzedaż htc bardzo spadła zobaczymy czy ten model im coś pomoże.


R E K L A M A
13 lat w mGSM 9 opinii
Opinia neutralna

wazxse5

Apple już szykuje pozew

Opinia pozytywna

Stefan

Podoba mi się. Przy takiej specyfikacji, USB OTG, otwartym systemie i ceną do dwóch patoli, będę gotów go kupić.


R E K L A M A
13 lat w mGSM 3 opinie
Opinia negatywna

Centek

Według mnie jest to plagiat wyglądu PocketPC'ów z Windows Mobile 7, które nigdy nie wyszły na świat. Co gorsza jak dobrze pamiętam ten wygląd dla Microsoftu robiła ta sama firma. Jeśli dobrze poszukacie o Windows Mobile 7, a nie o Windows Phone 7 powinniście też znaleźć grafikę wyglądu urządzen jak i samego systemu.

Opinia neutralna

Androidzik

Jest bardzo podobny do Blackberry Z10 , do iPhone mniej.

Aktualności

Wszystkie aktualności

Recenzje

Wszystkie recenzje


mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies