Mediatek Dimensity 9500 wyprzedzi nowego Snapdragona!

Opublikowane:
fot. Notebookcheck

Jeśli nie wydajnością, to przynajmniej pod względem daty premiery. Wiemy już, kiedy zadebiutują dwa najwydajniejsze procesory tego roku, i będzie to całkiem niedługo.

Nadchodzi istotna data dla flagowych smartfonów - już niedługo swoją premierę będą miały najwydajniejsze procesory nowej generacji, Qualcomm Snapdragon 8 Elite 2 i Mediatek Dimensity 9500. Prawdopodobną datę premiery tego pierwszego można było poznać już wcześniej - podczas prezentacji Computex 19 maja Qualcomm zapowiedział, że tegoroczne wydarzenie Snapdragon Summit będzie trwało od 23 do 25 września. Teraz sprawdzony leakster znany na Weibo jako Cyfrowa Stacja Plotek zapowiedział, że Dimensity 9500 zostanie oficjalnie zaprezentowany 22 września, zaledwie jeden dzień wcześniej.

Dzięki wcześniejszym przeciekom znamy już prawdopodobne parametry techniczne Dimensity 9500. Test na Geekbench wykazał obecność obecność głównego rdzenia Travis X930 o taktowaniu 3,23 GHz, trzech rdzeni Alto 3,03 GHz i czterech rdzeni Gelas 2,23 GHz - łącznie osiem rdzeni Cortex-X9 w architekturze 3 nm. Nowy procesor ma być ponadto wyposażony w wydajniejszy układ graficzny Mali-G1-Ultra MC12, o taktowaniu 1 GHz i umożliwiający grę w gry z raytracingiem przy 100 FPS, a także układ NPU wykonujący zadania sztucznej inteligencji przy prędkości 100 TOPS.

.jpg
Opublikowane:
Autor: Maciej Gorczycki
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!

Aktualności

The Brilliant Collection już w Polsce

The Brilliant Collection już w Polsce

05.09.2025

W Polsce jest już dostępna pierwsza ekskluzywna kolekcja marek Motorola i Swarovski. The Brilliant Collection to połączenie technologii i designu – limitowana edycja smartfona Motorola RAZR 60 oraz ozdobione kryształami słuchawki Moto Buds Loop tworzą zestaw, który zachwyca stylem, blaskiem i funkcjonalnością. więcej

Meizu 22 w przedsprzedaży

Meizu 22 w przedsprzedaży

05.09.2025

Smartfon Meizu 22, którego premiera była kilkukrotnie przesuwana, trafił w tym tygodniu do przedsprzedaży. Najnowsze doniesienia wskazują, że urządzenie jednak nie otrzyma układu Snapdragon 8 Elite, jak wcześńiej spekulowano. więcej

Wszystkie aktualności

Recenzje

Wszystkie recenzje


Ostatnio przeglądane

mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies