R E K L A M A

Chińska dziesiątka mocarzy z AnTuTu

Opublikowane:
fot. AnTuTu

Popularny benchmark AnTuTu opublikował listę najwydajniejszych smartfonów z chińskiego rynku. Co zmieniło się na niej względem ubiegłego miesiąca?

Mistrzem zestawienia, podobnie jak przed miesiącem jest Vivo iQOO 7x. Za nim, na drugą pozycję wskoczył jednak debiutant, Vivo X60 Pro+, który wyrzucił Xiaomi Mi 11 poza podium. Trzecie miejsce zajął z kolei Redmi K40 Pro, spychając niżej Huawei Mate 40 Pro. Swą dominację zaczyna okazywać procesor Snapdragon 888, choć starszy Snapdragon 865 również trzyma się dzielnie. Warto zerknąć na nowicjusza, Snapdragona 870, czyli 865+ po kuracji odmładzającej. Debiutuje w Redmi K40 na siódmej pozycji, wyprzedając modele ze starszą generacją flagowego Qualcomma. Warto dodać, że Redmi K40 to jedyny na liście telefon, wyposażony w 6 GB pamięci operacyjnej. Pozostałe - dysponują pamięcią 8 albo 12 GB.

6 GB pamięci operacyjnej jest już rzadkością również w klasie średniaków, zdominowanej przez modele z pamięcią 8 GB. Co ciekawe, wśród średniaków nie ma żadnego modelu z procesorem Qualcomma. Listę zdominowały modele z MediaTekiem Dimensity 800 oraz Huawei/Honor z Kirinem 985. Wśród średniaków nie ma zmian na czołowych miejscach, choć na trzecie wskoczył debiutujący Vivo S7t.

Na podstawie informacji AnTuTu

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!