R E K L A M A

Oppo z wyświetlaczem na tyle!

Opublikowane:
Koncept Oppo
Koncept Oppo
fot. 91mobiles

Nie dalej jak wczoraj pisałem o przepowiedni dotyczącej smartfonów z dodatkowymi wyświetlaczami przy aparacie... A już dziś mogę pokazać wam patent Oppo!

Wygląda na to, że Xiaomi rzeczywiście skruszyło mur i zgodnie z przepowiednią Stacji Cyfrowych Plotek czeka nas wysyp telefonów z dodatkowymi, małymi wyświetlaczami na tyle obudowy. Oppo już szykuje się na tą rewolucję i patentuje wzór smartfonu z pomocniczym ekranikiem, pozwalający zrobić selfie tylnym aparatem telefonu.

Pomysł Oppo nieziemsko mi się podoba, ale jednocześnie - nie podoba mi się. Dlaczego oceniam go tak pokrętnie? Popatrzcie na grafiki. Dodatkowy, okrągły ekranik, otoczony pierścieniem zawierającym obiektywy aparatu wygląda świetnie. Do tego - jest praktyczny - podczas robienia selfie, patrząc na ekranik, spoglądamy wprost w obiektyw. To da ładne zdjęcia wykonane w intuicyjny sposób, bez "starania się. A czemu koncepcja mi się nie podoba? To proste - popatrzcie na flagowiec Huawei. Widzicie podobieństwa? Ja - niestety tak. I choć jestem daleki od posądzania kogokolwiek o kopiowanie - nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ktoś tu przesadził z inspiracją. Chyba, że Oppo zgłosiło w chińskim urzędzie swój patent jako pierwsze. Tego niestety nie wiemy - dlatego nie osądzajmy.

Obawiam się zatem, że na patencie się skończy - z faktu podobieństwa projektu do istniejącego już modelu. Szkoda, bo przybyłby na rynku naprawdę estetyczny smartfon. Na szczęście styliści Oppo słyną z efektownych projektów, zatem możliwe, że wkrótce zaskoczą nas czymś innym - ale równie ciekawym.

Na podstawie informacji 91mobiles

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!