R E K L A M A

Jaki będzie Huawei Mate X2?

Opublikowane:
Jedna z wizualizacji Huawei Mate X2
Jedna z wizualizacji Huawei Mate X2
fot. @BenGeskin

Dawno nie było żadnych plotek o składanym Huawei Mate X2. Ciszę przerywa dalekowschodni leakser, podający niemal całą specyfikację urządzenia.

Fakt, że dość wiarygodny leakster, jakim jest Stacja Cyfrowych Plotek, zainteresował się modelem Huawei Mate X2, może wskazywać na to, że albo pojawiły się nowe, dokładne informacje, albo urządzenie jest już coraz bliższe premiery. Trudno powiedzieć - ale na wszelki wypadek zaznaczę, że informacje wciąż pozostają nieoficjalnymi.

Stacja Cyfrowych Plotek potwierdza wcześniejsze wieści, mówiące, że - w odróżnieniu od poprzedników - Huawei Mate X2 będzie mieć wyświetlacz składany do wnętrza obudowy. Innymi słowy - może dość mocno przypominać Samsunga Galaxy Z Fold 2. Może być jednak nieco większy, bowiem zewnętrzny, pomocniczy wyświetlacz ma mieć przekątną 6,45 cala przy rozdzielczości 2700x1160 pikseli. Nie wiadomo, czy w ekranie będzie pojedynczy, czy podwójny otworek na aparat do selfie. Leakster wspomina tylko o jednym, 16-megapikselowym, nie precyzując jego położenia.

Skoro mowa o aparatach, z tyłu znajdą się moduły o rozdzielczościach 50, 16, 12 i 8 megapikseli. Jeden z aparatów będzie z pewnością szerokokątny, zaś inny - zaoferuje zoom hybrydowy 10x. Sercem Mate X2 zostanie procesor Kirin 9000, zaś zasilanie będzie zapewniać akumulator o pojemności 4400 mAh z szybkim ładowaniem 66 W. W roli systemu ma się pojawić Android 10 (czemu nie 11?), oczywiście bez dostępu do usług Google.

Najważniejsze zostawiłem na koniec: składany wyświetlacz ma mieć przekątną 8,01 cala i rozdzielczość 2480x2200 pikseli. Niestety, leakster nie wspomina nic o szybkim odświeżaniu obrazu. Składany Huawei ma mieć wymiary 161.8 x 145.8 x 8.2 mm. i ważyć 295 g. Dla porównania, wymiary konkurencyjnego Samsunga wynoszą 159.2 x 128.2 x 6.9 mm przy wadze 282 g. Na temat terminu premiery - nadal cicho.

Na podstawie informacji Weibo

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!