R E K L A M A

Huawei Mate X2 - czyżbyśmy poznali wygląd?

Opublikowane:
Huawei Mate X2
Huawei Mate X2
fot. @BenGeskin

Wygląda na to, że potwierdzą się plotki mówiące o tym, że kolejny składak Huawei będzie podobny do Samsunga Galaxy Z Fold 2.

Świadczą o tym schematyczne rysunki smartfonu, pochodzące z wniosku patentowego, do którego dotarł holenderski serwis LetsGoDigital. Nie ma pewności, czy rysunki rzeczywiście dotyczą nowego Mate'a - ale nie widać na horyzoncie innych tego rodzaju konstrukcji... Możemy zatem śmiało zakładać, że to właśnie nowy Mate.

Pomijając nazwę - rysunki przedstawiają smartfon z elastycznym wyświetlaczem składanym do wnętra obudowy oraz z dodatkowym wyświetlaczem na jednej z zewnętrznych połówek korpusu. Przekątne wyświetlaczy są szacowane na 8 i 4,5 cala. Oba ekrany otaczają wąskie ramki - a całość przypomina wyglądem Samsunga Galaxy Z Fold 2. Model od Huawei będzie mieć jednak bardziej rozbudowane aparaty fotograficzne. W zewnętrznym ekranie widać otworek na podwójny moduł - i śmiało można przyjąć że znajdzie się tam układ rozpoznawania twarzy 3D albo dodatkowy obiektyw szerokokątny. Z kolei z tyłu, widzimy aż pięć miejsc na obiektywy - w tym jeden peryskopowy.

Bardzo ciekawie wyglądają rzuty urządzenia z góry i z dołu. Wyraźnie widać, że jedna z połówek obudowy jest cieńsza, a cały korpus staje się najgrubszy na wysokości aparatu fotograficznego. Może to wskazywać, że smartfon po złożeniu będzie cieńszy od konkurenta. Niestety, pojawiają się pewne obawy związane z wyważeniem urządzenia. Może się okazać, że jedna część obudowy jest cięższa od drugiej, co przełoży się na komfort użytkowania. O tym - jak się obawiam - przekonamy się najwcześniej na początku przyszłego roku.

Na podstawie informacji LetsGoDigital

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
100,0% 
 0,0% 
 0,0% 
miku666
REWELACYJNY i chociaż nie ma na większym ekranie żadnej kamerki TO NA plus na minus to że na MNIEJSZYM jest dziurka w kształcie tik taka ALE OK rozumiem że czyta twarz w 3d szkoda że poza moim zasięgiem bo na telefon wydaje góra 2500 zł a ten to przebije cenowo pewnie nowego składaka samsunga. I mam pytanie czy państwo nie popełnili błędu w rozmiarze mniejszego ekranu nie miało być 6.5 a napisaliście 4.5 ???
.242.235.7 | 25 Sep 2020, 20:09