R E K L A M A

Założyciel Huawei: "Amerykanie chcą nas zniszczyć"

Opublikowane:
Ren Zhengfei
Ren Zhengfei
fot. Reuters

Założyciel Huawei Ren Zhengfei wystosował emocjonalny list do pracowników Honora. Nie przebiera w nim w słowach - dlatego warto zapoznać się z jego oceną sytuacji firmy.

List został napisany z okazji sprzedaży Honora i oddzielenia tej marki od macierzystego Huawei. Wypowiedź Rena Zhengfei to swoiste pożegnanie z pracownikami Honora (którzy teraz zmieniają pracodawcę) i ocena sytuacji, w jakiej znalazła się firma. Dość dobitna...

Ren Zhengfei wyjaśnia, że przyczyną sprzedaży Honora są amerykańskie sankcje nałożone na Huawei. Według założyciela koncernu, podział firm pozwoli Honorowi na dalszy rozwój i zachowanie miejsc pracy. Według Zhengfei, Huawei może pozwolić sobie na dalszą walkę, ale nie wolno ryzykować milionów miejsc pracy w Honorze. Co więcej, założyciel Huawei zachęca pracowników Honora, by walczyli konkurencyjnie z Huawei - "wyprzedzenie Huawei powinno być motorem motywacji".

Ren Zhengfei w mocnym tonie ocenił powody nałożenia amerykańskich sankcji: "Oni nie chcą nas poprawić, oni chcą nas zabić". To pokazuje, jak silną motywację, by firma jednak przetrwała, mają władze Huawei. Wypowiedź ta może również pokazywać, jaki stosunek do amerykańskich decyzji mają Chińczycy... Są jednak nadzieje na to, że po ostatnich wyborach prezydenckich Amerykanie zmienią nieco kurs i zakończą trwającą od 2018 roku wojnę handlową. Sankcje na Huawei nałożono w maju 2019, oskarżając firmę o szpiegowanie amerykańskich obywateli na rzecz chińskiego rządu. Kara - to zakaz korzystania z amerykańskich technologii, który w praktyce niemal uniemożliwia produkcję smartfonów.

Na podstawie informacji Reuters

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł skomentowano już 3 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 3.
33,3% 
 66,7% 
 0,0% 
kewlyS
Cieszę się usa się kogoś boi. Ich chciwość doprowadziła do umocnienia pozycji Chin i bardzo dobrze że teraz ponoszą tego konsekwencje. Ekspansja Chin jest już faktem a moment w którym można było to zatrzymać już dawno minął. Stany muszą wreszcie zrozumieć że popyt na ich produkt narodowy jakim jest źle pojętą demokracja już się skończył i nie ma już komu go wcisnąć. Kapitalizm który tak wysławiają obraca się przeciwko nic bo teraz kapitał jest w rękach Chin.
.30.52.165 | 29 Nov 2020, 20:11
rozsądny
Cha, cha cha! Demokracja, wszędzie gdzie nieśli kaganek demokracji to efekty są rewelacyjne. Jeżeli nie mogę być lepszy od innych to ich zniszczę.
.59.234.34 | 29 Nov 2020, 18:11

zaq
Reżim chiński ma problem. I dobrze. Trzeba nieco ostudzić ich zapędy kontroli całego świata. Czy USA szpieguje? Owszem, ale wolę być szpiegowany przez demokrację niż reżim totalitarny.
.31.89.64 | 27 Nov 2020, 10:11