R E K L A M A

Vivo ogłasza aktualizację europejskich modeli do Androida 11

Opublikowane:
Vivo X51 5G
Vivo X51 5G
fot. Adam Łukowski/mGSM.pl

Minął zaledwie miesiąc od oficjalnego wejścia na europejski rynek i wprowadzenia pierwszych produktów, a Vivo już zapowiada planowaną aktualizację wszystkich dostępnych modeli do najnowszej wersji systemu operacyjnego Google Android.

Vivo należy do pierwszej grupy producentów smartfonów, którzy zgodnie z zapowiedzią Google przejdą aktualizację do systemu Android 11. We wrześniu vivo udostępniło zewnętrznym deweloperom wersję Android 11 Developer Preview. Już na początku października firma wprowadziła modele z systemem Android 11 w różnych regionach świata, umożliwiając jednocześnie aktualizację urządzeń dostępnych na rynkach. Pierwsze aktualizacje będą dostępne na przełomie listopada i grudnia. Na początek zaktualizowane zostaną urządzenia Vivo Y70, a następnie Vivo X51 5G, Vivo Y20s i Vivo Y11s.

Pierwsze produkty Vivo, które trafiły na europejski rynek oferują FuntouchOS, czyli opracowaną przez Vivo wersją systemu operacyjnego opartego na Android 10. To nieco inna wersja w porównaniu z systemem oferowanym na rynkach krajów Azji i Pacyfiku. Decyzję podjęto na podstawie badania preferencji użytkowników w Europie. Vivo zaproponowało minimalistyczną wersję systemu operacyjnego opartego na podstawowym Androidzie. Najnowsza edycja najbardziej popularnego w Europie systemu operacyjnego dla smartfonów - Android 11 - została wprowadzona we wrześniu 2020 r. Zapewnia ona lepszą ochronę danych i obejmuje szereg nowych funkcji.

Na podstawie informacji Vivo

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!