R E K L A M A

Flagowa Motorola Nio z dziwnym odświeżaniem ekranu?

Opublikowane:
Motorola nie odpuszcza segmentu flagowców
Motorola nie odpuszcza segmentu flagowców
fot. Adam Łukowski/mGSM.pl

Niedawno dowiedzieliśmy się o nowej, mocnej Motoroli Nio, a dziś - mamy już całkiem sporo informacji na temat tego smartfonu.

Nieoficjalna, wstępna specyfikacja Motoroli o kodowej nazwie Nio pojawiła się w serwisie XDA Developers. Najbardziej intrygującą ciekawostkę stanowi nietypowa częstotliwość odświeżania obrazu, jaką podobno Motorola chce zastosować w nowym modelu. Wynosi ona 105 Hz - jest to wartość, jakiej dotąd nie widzieliśmy w żadnym modelu. Nie wiadomo, z czego wynika ta wartość - możliwe, że chodzi o zachowanie kompromisu pomiędzy płynnością obrazu a energooszczędnością. Ekran ma mieć przekątną 6,7 cala oraz rozdzielczość Full HD+. Kolejną ciekawostką jest procesor - Motorola zdecydowała się na Snapdragona 865 - podczas, gdy w momencie debiutu Nio na topie będzie już zapewne kolejny Snapdragon 875. W tym wypadku - chodzi zapewne o koszty i początkową dostępność nowego układu.

Aparaty fotograficzne są kolejnym elementem podpowiadającym, że nowy flagowiec Motoroli nie będzie należeć do najwyższej możliwej półki - firma zamontuje bowiem 64-megapiksleową matrycę OmniVision OV64B w towarzystwie 16-megapiksleowego, szerokokątnego modułu OV16A10 i 2-megowego rozmywacza tła. To konfiguracja bardziej pasująca do mocniejszego średniaka, zatem należy zakładać, że Nio będzie telefonem z pogranicza wspomnianych segmentów rynku. Przedni aparat ma być podwójny, z matrycami 16 i 8 Mpx, zaś zasilanie zapewni jej akumulator o pojemności 5000 mAh - niemal na pewno z szybkim ładowaniem. Motorola Nio (oficjalnej nazwy jeszcze nie znamy) ma już na starcie otrzymać świeżego Androida 11, jak również DualSIM i przynajmniej 8 GB RAM-u i 128 GB pamięci wewnętrznej.

Na podstawie informacji XDA

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!