R E K L A M A

Samsung Galaxy Z Fold 3 z wysuwanym aparatem?

Opublikowane:
Szkice koncepcyjne Samsung Galaxy Z Fold 3
Szkice koncepcyjne Samsung Galaxy Z Fold 3
fot. LetsGoDigital

Niedawno pisaliśmy o projekcie Xiaomi, łączącym składaną obudowę ze sliderem, a dziś okazało się, że Samsung wpadł na podobny pomysł - i już go patentuje.

Zarówno Xiaomi, jak i Samsung, zmierzają w jednym kierunku: by "uwolnić" ekrany składanych smartfonów od notchy czy otworków na przedni aparat. Xiaomi pomyślało o sliderze, zaś Samsung postanowił wykorzystać inne ze znanych rozwiązań - aparat wysuwany z obudowy. Koreański koncern zastanawia się jednak, czy na wysuwanym wysięgniku umieścić tylko aparat do selfie, czy może również i tylny, główny aparat telefonu. Drugie z rozwiązań wymusiłoby znaczne skomplikowanie wnętrza wysięgnika, który musiałby pomieścić może nawet i sześć aparatów - ale za to pozwoliłoby zachować elegancki styl obudowy, pozbawionej sterczących ramek na tyle.

Pomysł prosty, możliwy do realizacji w każdej chwili - ale obarczony tym samym problemem, co koncepcja Xiaomi. Obudowa ma nie tylko zawias, ale i kolejny ruchomy element. Zajmuje on miejsce, zużywa energię, a do tego - jest kolejnym mechanizmem, który może się popsuć... Ujawniony dziś patent Samsunga pokazuje natomiast jedno - koncern pracuje nad tym, by kolejny Galaxy Fold nie tylko wyglądał lepiej, ale wreszcie miał duży ekran bez dziurki na aparat.

Na podstawie informacji LetsGoDigital

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!