R E K L A M A

Huawei pracuje nad klapkowym składakiem, a Xiaomi nad sliderem

Opublikowane:
Projekt Huawei
Projekt Huawei
fot. LetsGoDigital

Obecnie na rynku mamy dwa składane smartfony w formie klapki - Motorolę i Samsunga. Możliwe, że niebawem pojawi się trzecia propozycja - Huawei. Z kolei Xiaomi chce połączyć składaka ze sliderem.

Huawei zgłosił do opatentowania wzór smartfonu w formie klapki, wyposażonego w elastyczny wyświetlacz. Forma urządzenia nie jest zbyt odkrywcza - telefon przypomina nieco Samsunga Galaxy Z Flip. Model zaprojektowany przez Huawei ma jednak coś, czym góruje nad konkurentami: naprawdę duży wyświetlacz po zewnętrznej stronie obudowy. Ekran wygląda na większy, niż w najnowszej Motoroli - może być zatem całkiem praktyczny i wygodny w użytkowaniu. Pytanie, czy Huawei skieruje opatentowany projekt do produkcji... Nie miałbym niczego przeciwko temu.

Z kolei Xiaomi myśli o tym, jak zadbać o wygląd składanego telefonu i uwolnić zewnętrzny wyświetlacz od otworku na aparat do selfie... Pomysł jest równie prosty i możliwy do zastosowania "od zaraz", jak koncepcja Huawei. Po prostu połączono urządzenie podobne do Samsunga Galaxy Fold z modelem Mi Mix 3, który miał rozsuwaną obudowę. Po jej rozłożeniu, wyświetlacz odsłania aparat do selfie. Koncepcja jest dość ciekawa - ale konstrukcja jest dość złożona pod względem mechanicznym - mamy w niej nie tylko mechanizm rozsuwania obudowy, ale i zawias. A im więcej elementów ruchomych, tym większa szansa, że coś się zepsuje...

Źródło - LetsGoDigital: 1, 2

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!