R E K L A M A

Jak będzie wyglądać składany Xiaomi?

Opublikowane:
Xiaomi Mi Fold?
Xiaomi Mi Fold?
fot. LetsGoDigital

Pojawiają się kolejne plotki o składanym Xiaomi. Może chińska firma w końcu zaprezentuje swojego składaka - i może będzie wyglądać on tak, jak na zaprezentowanych dziś wizualizacjach.

Koncepcyjne rendery Xiaomi Mi Fold (fajna nazwa? Sam wymyśliłem!) powstały w oparciu o szkice z wniosku patentowego złożonego przez chińską firmę. W odróżnieniu od wcześniejszych konceptów, tym razem naszkicowane urządzenie wygląda tak, jakby za chwilę miało opuścić linie produkcyjne.

Projekt, moim zdaniem, jest aż nazbyt skromny. Smartfon jest składany w formie książki - jak Galaxy Fold. Z zewnątrz ma stosunkowo nieduży wyświetlacz z szeroką ramką - zupełnie jak pierwszy składak Samsunga. Z kolei wewnątrz widzimy duży ekran o proporcjach zbliżonych do kwadratu. Przy jednym z brzegów dużego wyświetlacza umieszczono pionowy, pogrubiony pas obudowy, skrywający aparat fotograficzny. Z jednej strony wygląda to lepiej, niż notch, ale z drugiej - czyni wygląd urządzenia mało nowoczesnym - o ile można użyć takiego sformułowania wobec składanego smartfonu.

Podejrzewam, że koncept, który dziś oglądamy, przedstawia prototyp sprzed roku czy dwóch, w stadium, w jakim nie trafi do produkcji. Myślę, że Xiaomi nie ryzykowałoby wypuszczenia w 2021 roku składaka, który przypomina model Samsunga z 2019 roku. Oczywiście - dopuszczam myśl, że pewne elementy mogą pozostać niezmienione - ale podejrzewam, że składany telefon ze szkiców "podąża" podobną ścieżką rozwoju jak Fold od Samsunga. Tyle, że nie przekroczył murów biur projektowych Xiaomi.

Na podstawie informacji LetsGoDigital

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!