R E K L A M A

Odlotowe składaki Xiaomi

Opublikowane:
Podwójny skłądak Xiaomi
Podwójny skłądak Xiaomi
fot. LetsGoDigital

Xiaomi ostro pracuje nas smartfonami z elastycznymi wyświetlaczami i nie boi się eksperymentów. Czy zdecyduje się którykolwiek wprowadzić na rynek?

Nie sądzę, dlatego przedstawiam wam dwa zgłoszone do opatentowania koncepty. Obawiam się, że oba powędrują do szuflady, choć doświadczenia zdobyte przy ich projektowaniu mogą zostać wykorzystane w przyszłych modelach firmy. Pierwszy z konceptów, zakłada stworzenie telefonu składanego w kształt litery Z. Podobny koncept rozważał też podobno Samsung - ale słuch o tym projekcie zaginął. Z konceptem Xiaomi może być podobnie, ze względu na duże skomplikowanie konstrukcji. Smartfon musiałby mieć dwa zawiasy, a wyświetlacz powinien cechować się wysoką elastycznością. Do tego, według szkiców, smartfon miałby jeszcze jeden, zewnętrzny ekran. To z pewnością wpłynęłoby na koszty produkcji takiego sprzętu... A jeśli do wysokiej ceny dodamy jeszcze dużą grubość urządzenia po złożeniu, całość robi się niezbyt atrakcyjna. Może pomysł powróci za kilka lat, gdy koszty produkcji składaków spadną do rozsądniejszego poziomu...

Podobnie, nie widzę wielkich nadziei na pojawienie się w sklepach slidera z ekranem zawijanym wokół obudowy. To mógłby być kolejny Mi Mix - a zasada działania mechanizmu zdaje się być prosta. Pytanie - co dałoby zawinięcie ekranu wokół dolnej ścianki? Dodatkowy ekranik na powiadomienia...? Może - ale takie rozwiązanie pociągałoby za sobą konieczność przeniesienie (albo wręcz likwidacji!) gniazda USB, o minijacku nie wspominając... Podejrzewam, że w tym wypadku chodzi wyłącznie o efektowny wygląd telefonu.

Na podstawie informacji LestGoDigital i Windowsunited

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!