R E K L A M A

Xiaomi patentuje smartfon z podwójnym ekranem i potężnym sensorem

Opublikowane:

Czy Xiaomi zamierza na nowo zdefiniować system mobilnej fotografii? Najwyraźniej. Producent zaskoczył nowym pomysłem na smartfon, z podwójnym wyświetlaczem i aparatem Super Zoom 108 MP AI z pojedynczym obiektywem i zaawansowaną technologią sztucznej inteligencji AI Super Camera.

Oczywiście nie wiemy, czy takie urządzenie kiedykolwiek dojdzie do skutku, ale wygląda to imponująco. Według opatentowanego wniosku (ujawnionego przez serwis LetsGoDigital) nowy smartfon miałby podwójny wyświetlacz - z frontu, zajmujący praktycznie cała dostępną przestrzeń, oraz z tyłu - tutaj współdzieliłby panel z imponującym sensorem o rozdzielczości 108 MP i zmienną ogniskową (od f/2.0 do f/5.0). Oznacza to odejście od coraz liczniejszych aparatów poukładanych w modułach na rzecz jednego, porządnego, oferującego obiektyw z zoomem. Obszar wokół aparatu miałby być w kolorze czarnym lub transparentny, eksponujący budowę układu fotograficznego.

Warto zauważyć, że ekran otaczający praktycznie wszystkie boczne krawędzie smartfonu nie daje dużej przestrzeni na umieszczenie fizycznych przycisków czy złącz. Rendery pokazują, że na górnej krawędzi zmieściłby się włącznik i mikrofon, na dolnej zaś głośnik i port USB-C. Umieszczenie dodatkowego wyświetlacza na pleckach pozwoli na robienie selfików przy pomocy głównego aparatu. Jeśli faktycznie taki smartfon jest w planach, to obstawiamy, że może to być przyszły Mi Mix 4 albo Mi 11/Mi 11 Transparent Edition. Oczywiście może nie powstać w ogóle...

Źródło: LetsGoDigital

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak
Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
0,0% 
 0,0% 
 100,0% 
Marko
Już od dawna jest wiadomo, że pakowanie po kilka sensorów do smartfona to tylko po to, żeby wyprzedać to, co zalega na magazynach, a prawda jest taka, że wystarczy jeden dobry sensor plus konkretne oprogramowanie.
.228.9.238 | 16 Jul 2020, 10:07