R E K L A M A

Huawei chce smartfonu z wymiennymi obiektywami

Opublikowane:

Huawei nie może rozwinąć w pełni skrzydeł - dopóki trwają amerykańskie sankcje - dlatego skupiono się na innych elementach, by przyciągnąć użytkowników - na aparatach. Zresztą trzeba dbać o wysoką pozycję swoich flagowców w DxOMark. Najnowszy patent wskazuje, że producent myśli o wymiennych obiektywach, na wzór lustrzanek. Czy zobaczymy to rozwiązanie w modelu P50?

W fotograficznych modułach smartfonów między producentami toczy się walka liczbę aparatów, na megapiksele, na dostępne tryby aparatu... Ale Huawei proponuje coś innego - a mianowicie możliwość wymiany obiektywu w smartfonie. Chodzi tu o zewnętrzny obiektyw dostarczający zoom. Odpowiedni patent złożono w EUIPO (European Union Intellectual Property Office).

Na razie producenci dostarczają zoom w smartfonowych aparatach poprzez systemy teleskopowe (np. w Huawei P30 Pro), ale Huawei chce wykorzystać inne rozwiązanie, podobne do tego, które stosowane jest w lustrzankach cyfrowych. Jeśli nasze podejrzenia się sprawdzą, a udostępniony w sieci szkic odpowiada temu, co planuje producent, chodzi o wymienny, zewnętrzny obiektyw. Tylko czy to ma przyszłość?

Do tej pory żadna koncepcja doczepianych elementów nie przyjęła się wśród użytkowników na szerszą skalę, a kilka lat temu mocno stawiano właśnie na modułowość. Może więc Huawei nie chce doczepiać tu obiektywu, ale będzie on włączony w strukturę smartfonu i wystawał na zewnątrz podczas faktycznego wykorzystywania zoomu - i to byłoby rozwiązanie o wiele korzystniejsze dla użytkowników.

Obecnie smartfonem z najmocniejszym systemem zoom w aparacie w portfolio Huawei jest model P40 Pro+, wykorzystujący dwa teleobiektywy - z 10-krotnym oraz 3-krotnym zoomem optycznym. Ich połączenie pozwala na 20-krotny zoom hybrydowy i nawet 100-krotny zoom cyfrowy.

Źródło: BGR, Gizchina

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!