R E K L A M A

Smartfony, które najmniej tracą na wartości - który producent znalazł się na podium?

Opublikowane:

Od czasu premiery iPhone'a XR smartfon ten cieszy się olbrzymią popularnością. I, jak się okazuje, przez lata najmniej traci na wartości. Według firmy SellCell jest pod tym względem rekordzistą na rynkach światowych.

SellCell.com, jedna z największych na świecie porównywarek cen smartfonów, niedawno opublikowała raport pokazujący, jak szybko następowała deprecjacja cen popularnych smartfonów z Androidem i iOS. Spośród wszystkich smartfonów na rynku iPhone XR jest jednym z tych, który przez lata miał największą wartość.

Ankieta przeprowadzona przez stronę internetową obejmowała analizę najbardziej znanych marek smartfonów na rynku. Na liście znalazło się pięć marek smartfonów - LG, Samsung, Google, Apple i Sony. Zanalizowano ceny detaliczne smartfonów tych firm w 2018 r. i porównano je z aktualnymi cenami rynkowymi tych smartfonów.

W ten sposób ustalono, że iPhone XR (wariant 64 GB) ma obecnie największą wartość względem ceny z 2018 roku. Jego wartość spadła o 53% od momentu premiery w 2018 roku. Dla porównania, urządzenia z Androidem, takie jak LG G7 ThinQ (64 GB) czy Samsung Galaxy Note 9 (128 GB) straciły na wartości odpowiednio 89,7% i 72,4%. Ale to nie powinno budzić zdziwienia - urządzenia z Androidem tracą na wartości znacznie szybciej niż urządzenia z iOS.

A to pierwsza dziesiątka smartfonów według SellCell.com:

Źródło: Beebom

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!