R E K L A M A

Składany Xiaomi niczym Huawei Mate X

Opublikowane:
fot. LetsGoDigital

Xiaomi nie przedstawiło dotąd składanego smartfonu - ale wciąż o nim czytamy, zatem może w końcu się doczekamy... Możliwe, że będzie zbudowany według opatentowanego niedawno wzoru.

Niestety, wzór ten może wielu z was rozczarować. Nie dość, że smartfon według przedstawionego projektu, ma mieć wyświetlacz po zewnętrznej stronie, to jeszcze nie sposób przegnać myśli o dość dużym podobieństwie do Huawei Mate X. W projekcie pobrzmiewają również echa stylizacji Xiaomi Mi Mix Alpha - niemniej w moim odczuciu Mate X niestety przeważa.

Dlaczego niestety? Używałem składanych smartfonów na tyle długo, by przekonać się, że elastyczne ekrany są w miarę wytrzymałe, ale nie niezniszczalne. Z tego też względu, nigdy nie zdecydowałbym się (przy obecnym stanie technologii) na umieszczenie giętkiego wyświetlacza po zewnętrznej stronie obudowy. Nie wydaje mi się, by Xiaomi nagle wyprzedziło konkurentów o kilka okrążeń i stworzyło materiał, zapewniający giętkiemu ekranowi wytrzymałość zbliżoną do klasycznych "szkiełek".

Bardzo możliwe, że to projekt na przyszłość, tworzony "do szuflady"... Ale coś mi mówi, że spośród różnych koncepcji Xiaomi, ta jest najbliższy seryjnej produkcji. Szczególnie, że widzieliśmy już podobny projekt w wykonaniu chińskiej firmy. Szkoda, bowiem Xiaomi stać na znacznie ciekawsze projekty...

Na podstawie informacji LetsGoDigital

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!