R E K L A M A

OnePlus 8 Pro pokazuje więcej niż ludzkie oko - filtr kolorów niczym rentgen

Opublikowane:

W swoim najnowszym flagowcu OnePlus 8 Pro, który jest jedną z najciekawszych premier roku, producent umieścił zupełną nowość - Filtr kolorów. Początkowo nie było wiadomo, co to i po co to jest. Tymczasem to tryb aparatu, wykorzystujący światło podczerwone, który może mieć wiele zastosowań - nie tylko fotograficznych.

Czym jest Filtr kolorów (Photocrom color filter) w OnePlus 8 Pro? To kamera wykorzystująca światło podczerwone, niewidoczne dla ludzkiego oka. W podczerwieni większość przedmiotów odbija światło zupełnie inaczej niż w świetle widzialnym, co może dać niezwykłe kolory i efekty na zdjęciach. I nie tylko - podczerwień ma więcej zastosowań w świecie elektroniki. Przecież kamery z podczerwienią wykorzystywane są w smartfonach do dokładniejszego skanowania twarzy podczas jej rozpoznawania (ale nie są w stanie robić zdjęć), a niektóre kamery wykorzystują podczerwień by rejestrować obiekty przy braku świata (np. w rejestratorach samochodowych).

Ale wróćmy do OnePlusa - producent tłumaczy, że soczewka inaczej przetwarza światło, które - przechodząc przez niezwykłe i unikalne spektrum - generuje surrealistyczne obrazy. A tymczasem okazuje się, że zastosowanie tego czujnika może być zupełnie inne. Sprawia on, że określone materiały (np. niektóre ciecze, określone plastiki - najlepiej ciemne i błyszczące, a nawet ubrania) wyglądają na mniej lub bardziej transparentne. Powodem tego jest włączenie czujników podczerwieni w telefonie. I choć może mieć to wielorakie zastosowania, niestety może też powodować pewne problemy. Może dlatego OnePlus dość enigmatycznie opisywał Filtr kolorów, nie podkreślając "rentgenowskich" cech aparatu. Internauci sami to odkryli i na razie dzielą się zdjęciami "prześwietlonych" urządzeń i przedmiotów codziennego użytku. Ale skoro telefon sprawia, że w jakimś stopniu transparentne stają się również ubrania... wchodzimy na bardziej grząski i kontrowersyjny grunt. Ciekawe, czy ostatecznie firma nie zostanie zmuszona do ocenzurowania tej funkcji i usunięcia trybu podczas przyszłej aktualizacji...A tu kilka przykładów ilustrujących możliwości filtra kolorów w OnePlusie 8 Pro:

Źródło: PC Mag

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!