R E K L A M A

Powstanie tańszy Samsung Galaxy Fold Lite?

Opublikowane:
Ogólna forma telefonu powinna pozstać niezmieniona
Ogólna forma telefonu powinna pozstać niezmieniona
fot. Adam Łukowski/mGSM.pl

O Samsungu Galaxy Fold można powiedzieć wiele, ale nie to, że jest tani. Dlatego też koncern pracuje ponoć nad jego tańszym wariantem.

Według informacji uzyskanych przez Maxa Weinbacha z XDA Developers, Samsung pracuje nad tańszym wariantem Folda. Samsung Galaxy Fold Lite miałby powstać z wykorzystaniem podzespołów z poprzednich flagowców firmy - ale jednocześnie otrzymałby topowy procesor Qualcomm'a. Dla oszczędności, Snapdragon 865 miałby zostać ogołocony z modemu 5G i oferować tylko LTE. W celu redukcji kosztów produkcji, elastyczny ekran nie miałby powłoki Ultra Thin Glass (znanej z modelu Samsung Galaxy Z Flip).

Zewnętrzny wyświetlacz również zostałby zmniejszony, choć i ten w pierwowzorze nie grzeszył wielkością. Pamięć wewnętrzną pozostawiono by na rozsądnym poziomie: 256 GB. Dzięki okrojeniu specyfikacji, nowy składak Samsunga miałby kosztować 1099 dolarów, czyli niecałe 5000 zł. To już prawie o połowę taniej, niż pierwszy model... Obudowa telefonu byłaby wykonywana z metalu i szkła, a do tego oferowana w dwóch kolorach - Mirror Black i Mirror Purple. Pytanie, czy plotka się potwierdzi... Musimy wypatrywać telefonu o kodowej nazwie Winner2. Według doniesień Rossa Younga, szefa Display Supply Chain Consultants (DSCC), nowy model będzie nosić nazwę Galaxy Fold Special Edition i pojawi się w lipcu.

Na podstawie informacji Max Weinbach i Ross Young

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!