R E K L A M A

Samsung na nowo odkrywa zakrzywiony ekran

Opublikowane:
Ekran na bokach, ale nie na rogu
Ekran na bokach, ale nie na rogu
fot. LetsGoDigital

Modę na ekrany o zagiętych bokach wylansował Samsung - zaczynając nieśmiało od jednej strony Galaxy Note Edge. Teraz koreańscy projektanci planują zakrzywić ekran z każdej strony - ale w ciekawy sposób.

Jak dotąd, koncepcje wyświetlaczy zakrzywionych na wszystkie boki urządzenia wykluczały sensowne rozmieszczenie przycisków i gniazd. Pomysł Samsunga pozwala na zachowanie na gniazdo, głośnik czy przyciski. Pomysł zakłada, że ekran - choć jest wyraźnie zakrzywiony i sięga głęboko na każdą ze ścianek - nie obejmuje boków w całości i pozwala zachować miejsce na niezbędne elementy. Ponadto, brzegi ekranu wcale nie muszą mieć regularnego, prostego kształtu. W pomyśle Samsunga pozostawiono na przykład narożniki z metalu, co z pewnością zapobiegnie zbyt łatwemu stłuczeniu wyświetlacza w razie upadku.

Całość wygląda ciekawie - ale czy jest nam potrzebna...? Na szczęście sam fakt złożenia wniosku patentowego do WIPO (światowej organizacji ochrony własności intelektualnej) nie oznacza, że koncept zostanie wprowadzony na taśmy produkcyjne...

Na podstawie informacji LetsGoDigital

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!