R E K L A M A

Xiaomi uczyni zagięte ekrany naprawdę użytecznymi?

Opublikowane:
fot. LetsGoDigital

Jak bumerang powraca plotka o Xiaomi z zagiętym ekranem. Wygląda na to, że firma naprawdę planuje taki model...

Holenderski serwis dotarł do wniosku patentowego opisującego interfejs smartfonu wykorzystujący zachodzące na boki krawędzie wyświetlacza. Wygląda to wypisz-wymaluj jak koncepcyjna wizja Xiaomi Mi Mix, który był po prostu nieco uproszczoną wersją Mi Mix Alpha.

I to właśnie z Alphy zaczerpnięto założenia opisywanego interfejsu. Chodzi w nim o to, by wykorzystać dodatkowe powierzchnie ekranowe na bokach obudowy. Mogłyby pojawiać się tam powiadomienia, ale też np. klawisze sterujące, np odtwarzaczem muzycznym. Boczne panele mogłyby elastycznie dostosowywać się do aplikacji i ułatwiać nawigowanie po nich, wyświetlając dodatkowe przyciski wirtualne. Możliwe byłoby również konfigurowanie paneli bocznych przez użytkownika.

Warto również zwrócić uwagę na pewien detal. Rysunki interfejsu nie wskazują na obecność notcha czy otworka w ekranie. Możliwe zatem, że omawiany smartfon miałby aparat do selfie ukryty pod wyświetlaczem... Oczywiście pod warunkiem, że interfejs w opisywanej formie trafi do gotowego urządzenia, które zacznie schodzić z taśm produkcyjnych.

Na podstawie informacji LetsGoDigital

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!