R E K L A M A

Koncept Xiaomi Mi Mix 4 - czyżby Alpha była zwiastunem?

Opublikowane:
Koncept Xiaomi Mi Mix 4
Koncept Xiaomi Mi Mix 4
fot. @WaqarKhanHD i 91mobiles

Na nowego Mi Mixa czekaliśmy niemal cały ubiegły rok. Zamiast Mi Mix 4 - Xiaomi zaprezentowało Mi Mix Alpha. O następcy Mi Mix 3 słuch zaginął... Ale może jednak powstanie i będzie wyglądać tak, jak na opublikowanych dziś renderach...?

Od razu zaznaczam - grafiki nie pochodzą od producenta, są artystyczną wizją, wykreowaną na podstawie różnych przecieków oraz własnych wyobrażeń stylisty Waqara Khana. Założył on, że model przewidziany do szerszej dystrybucji będzie bazować na Mi Mix Alpha, który w zasadzie możemy uznać za smartfon koncepcyjny. Khan postanowił, że wyeliminuje jeden z problemów Alphy - czyli ryzyko uszkodzenia ekranu przy odkładaniu telefonu na "plecy". Zamiast wyświetlacza "owiniętego" wokół obudowy, mamy ekran zachodzący jedynie lekko na tył - i tworzący boki telefonu.

Tył obudowy jest lekko wypukły, dzięki temu ekran nie styka się z powierzchnią i nie rysuje. Koncepcja zakłada wykorzystanie interfejsu zaprojektowanego na potrzeby Alphy, w tym bocznych powiadomień i wirtualnych przycisków. W swych rozważaniach i projekcie Khan pominął jednak zupełnie przedni aparat, a i tylny potraktował jedynie w roli "wypełniacza", skąpiąc mu obiektywów. Gdyby Mix 4 miał wyglądać podobnie, podejrzewam, że z tyłu znalazłyby się przynajmniej 3 obiektywy, zaś aparat do selfie umieszczono by na wysuwanym wysięgniku.

Na koniec jeszcze raz podkreślę, że oglądacie jedynie fanowski koncept - choć nie miałbym niczego przeciwko, gdyby nowy Mix faktycznie przypominał projekt Khana... A wy?

A jeśli nie pamiętacie, jak wygląda Alpha, a chcielibyście wyobrazić sobie, jak może wyglądać Mi Mix 4 - obejrzyjcie poniższy film:


Xiaomi Mi Mix Alpha
wideo: mGSM.pl przez YouTube

Na podstawie informacji 91mobiles

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!