R E K L A M A

iPhone jednak straci notch?

Opublikowane:
Szkic iPhone i render na jego bazie
Szkic iPhone i render na jego bazie
fot. Svetapple

Jak bumerang powraca plotka o tym, że iPhone straci notch. Tym razem są jednak pewne podstawy, by pogłosce jednak dać wiarę.

W kodzie źródłowym systemu iOS 14 odkryto wskazówki dotyczące iPhone pozbawionego wcięcia w ekranie. Na ukrytym w oprogramowaniu schematycznym rysunku ukazano sylwetkę telefonu z prostą, równą ramką wokół ekranu. Nie jest ona zbyt wąska i - prawdę mówiąc - nie wygląda zbyt efektownie. Ale to tylko schemat. Jak ukazał wcześniej grafik Ben Geskin, taki iPhone mógłby wyglądać efektownie - o ile by powstał.

Niestety, jak stwierdziłem - "to tylko schemat", w dodatku dotyczący funkcji nie związanej z ekranem, może zatem być jedynie wyobrażeniem "jakiegoś" telefonu. Mimo to, niektórzy specjaliści prześcigają się w tworzeniu schematów ukazujących rozmieszczenie niezbędnych elementów na ramce. Przekażę wam jeden z takich schematów z kronikarskiego obowiązku, ale bez przekonania. Jestem bardzo sceptycznie nastawiony do teorii, że kolejny iPhone będzie wyglądać tak, jak na szkicu. Szczególnie, że serwis źródłowy twierdzi, iż mowa o droższym wariancie, iPhone 12 Pro... Co prawda źródło wskazuje, że szerokość ramki jest podobna, jak w aktualnym modelu, ale jednak coś kłuje mnie w oczy. Zdecydowanie bliższa moim wyobrażeniom jest wizja Bena Geskina. Która wersja bardziej się wam podoba?

Na podstawie informacji Svetapple

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!