R E K L A M A

iPhone straci notch? Oby!

Opublikowane:
Może jednak się da...?
Może jednak się da...?
fot. @BenGeskin

Nie wiem, czy pamiętacie, ale to właśnie Apple wywołało modę na wcięcia w ekranie. Problem w tym, że iPhone wciąż ma spory notch, podczas, gdy większość producentów zmniejszyła go już do "kropelki" czy otworku, albo - jak m.in. Oppo czy Xiaomi - lansuje inne rozwiązania. Czy to się zmieni?

Moim zdaniem - notch z iPhone musi zniknąć. Po prostu jest już niemodny, a Apple zafundowało właśnie inny detal do naśladowania - wielką oprawkę tylnego aparatu. Nie jest to wyłącznie moje zdanie - podejrzewam, że wielu z was też już chciałoby zapomnieć o średnio estetycznej i nie zawsze potrzebnej "grzywce" nad ekranem. Zdaniem Bena Geskina - grafika, który dość często raczy nas swoimi wizjami przyszłych smartfonów - notch da się wyeliminować, bez szkody dla funkcjonalności smartfonu. Wszystkie elementy, które dotąd mieściły się we wcięciu, da się zmniejszyć i umieścić na wąskiej ramce nad ekranem. Jak wąskiej? Zdaniem Geskina, tak wąskiej, jak dolna. Popatrzcie, jak ładny telefon naszkicował.

Urządzenie ma symetryczny front - a jak wiemy, symetrię każdy lubi, jest naturalna dla oka. Dodatkowe podzespoły, jak czujniki Face ID, przedni aparat, czy głośnik, są schowane dyskretnie w obramowaniu ekranu, które - choć pozostało - jest dość wąskie. Pamiętajmy też, że rolę głośnika może przejąć tafla wyświetlacza, a za rok czy dwa rozwiązanie będzie to zapewne na tyle doskonałe, by spełnić wymagania Apple, wciąż głoszącego, że jakość jest najważniejsza. Nie wiem, jak wy - ale ja nie miałbym nić przeciwko temu, by kolejny iPhone wyglądał tak, jak widzi go Ben Geskin. Szczególnie, że niedawno pojawiła się plotka, że kolejny model Apple nawiąże wyglądem do modelu iPhone 4, który osobiście uważam za jeden z najładniejszych telefonów w historii, zaraz po Motoroli RAZR. Niestety, to, co widzimy, to tylko wizja artysty, a nie prawdziwy telefon. Ale kto wie, może Apple rzeczywiście myśli o pozbyciu się tego szpetnego elementu...? Oby!

Na podstawie informacji @BenGeskin

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł skomentowano już 2 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 2.
50,0% 
 0,0% 
 50,0% 
Random Normal
Powinna istnieć opcja do wyboru. Dla narcyzów: z selfie i normalnych: bez. Jeśli narcyzów denerwuje "nocz" to przywrócić chamskie paski i dołożyć kilka obiektywów na górze i na dole żeby mogli spełniać swoje najśmielsze narcystyczne marzenia.
.19.63.223 | 28 Sep 2019, 23:09
Marko
Ciekawe czy faktycznie tak to wyjdzie jak na przedstawionej propozycji, bo jakoś rok temu Meizu 16th też próbowało ten zabieg zrobić, ale aż tak wąsko to im nie wyszło.
.228.9.238 | 27 Sep 2019, 11:09