R E K L A M A

Oppo Reno Ace 2 - co o nim wiemy?

Opublikowane:
Oppo Reno Ace 2
Oppo Reno Ace 2
fot. Weibo

Oppo Reno Ace już niebawem doczeka się następcy. Poniżej zebraliśmy dotychczasowe informacje na jego temat.

Zaktualizowano, 10 kwietnia

Wyświetlacz 90 Hz

Oppo - za pośrednictwem serwisu Weibo - poinformowało, że Reno Ace 2 z powodzeniem będzie mógł pełnić rolę smartfonu dla graczy. Urządzenie ma mieć wyświetlacz o częstotliwości odświeżania 90 Hz, z panelem dotykowym odświeżanym z częstotliwością 180 Hz. Do tego w telefonie pojawi się zaawansowany układ chłodzenia oraz rozbudowany silnik wibracyjny, potęgujący doznania w grach. Nie zabraknie również głośników stereo i systemu Dolby Atmos.

Oppo Reno Ace 2 już w sklepie

Chiński sklep JD opublikował już kartę produktową Oppo Reno Ace 2. Dowiadujemy się z niej na razie, że smartfon będzie oferowany w dwóch odmianach kolorystycznych, a także w trzech kompletacjach pamięci. Do wyboru będą modele 8+128 GB, 8+256 GB oraz 12+256 GB. Możemy również obejrzeć paczkę renderów o wysokiej jakości.

Termin premiery

Brian Shen z Oppo zapowiedział termin premiery. Oppo Reno Ace 2 zadebiutuje 13 kwietnia.

Specyfikacja Oppo Reno Ace 2

Chiński urząd TENAA opublikował już pełną specyfikację Reno Ace 2. Smartfon ma 6,5-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości Full HD+ oraz ośmiordzeniowy procesor z zegarem 2,8 GHz - zapewne Snapdragon 865. Układ występuje w towarzystwie dwóch odmian pamięci - 8+128 oraz 12+256 GB. Aparat do selfie ma rozdzielczość 16 megapikseli, zaś główny aparat tylny dysponuje czterema matrycami. Główna ma 48 megapikseli, a dodatkowa (zapewne z obiektywem szerokokątnym) - 8. Ich działanie wspomagają dwie matryce 2 Mpx, zapewne do makro i rozmywania tła. Obudowa o wymiarach 160x75,4x8,6 mm występuje w trzech kolorach, czarnym, niebieskim i czerwonym. Waga urządzenia wynosi 185. Nie znamy jedynie pojemności akumulatora, bowiem w tabeli TENAA z pewnością wpisano błędną wartość: 1995 mAh, zdecydowanie za małą dla współczesnego smartfonu. A do kompletu - kolejny render przedstawiający telefon:

Urzędowe zdjęcia

Oppo Reno Ace 2 pojawił się w chińskim urzędzie certyfikacyjnym TENAA, gdzie możemy na razie obejrzeć jego zdjęcia. Specyfikacja pojawi się później. Zdjęcia wskazują, że telefon ma wyświetlacz z otworkiem na pojedynczy aparat do selfie, z kolei z tyłu, w okrągłej ramce, ma aż cztery obiektywy.

Pierwsze wzmianki i certyfikacje

Wiceszef firmy Brian Shen ogłosił termin premiery nowego Ace'a, a chiński urząd podał kilka jego danych. Według informacji przekazanych przez Briana Shena za pośrednictwem serwisu Weibo, Oppo Reno Ace 2 zadebiutuje w kwietniu. Oczywiście pod warunkiem, że epidemia koronawirusa nie pokrzyżuje planów... Z kolei chiński urząd CCC (albo 3C) opublikował dokumenty certyfikacyjne nowego modelu. Wynika z nich, że Oppo Reno Ace 2 będzie obsługiwać sieci 5G, a ponadto otrzyma system szybkiego ładowania akumulatora z mocą aż 65 W. Sugeruje to, że będziemy mieć do czynienia z flagowcem.

Jeden z pracowników Oppo wyznał w serwisie Weibo, że Oppo Reno Ace 2 będzie mieć szybkie, bezprzewodowe ładowanie, nawet do 40 W.

Na podstawie informacji Androidauthority, TENAA, weibo

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!